سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

الزامات ستاد ملی كرونا برای نامزدهای انتخابات

الزامات ستاد ملی كرونا برای نامزدهای انتخابات

به گزارش خود درمانی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره پروتکل ها و تصمیمات اتخاذ برای چگونگی برگزاری انتخابات و تبلیغات نامزدها در شرایط فعلی کرونا توضیح داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره تصمیمات اتخاذ شده برای انتخابات پیش رو اظهار داشت: در مورد پروتکلهای انتخابات هدف اصلی ما این است که محیط بگونه ای سالم باشد و رعایت پروتکل ها بگونه ای اطمینان بخش باشد که منجر به مشارکت پر شکوه مردم شود.
وی اضافه کرد: پر واضح است که اگر مردم از نظر سلامتی احساس اطمینان نکنند امکان دارد جهت شرکت در انتخابات تردید کنند. ازاین رو باید کاندیداهای محترم کاری کنند که حداکثر رعایت پروتکل ها به عمل آید تا مردم با خیال راحت در انتخابات شرکت نمایند. ازاین رو ما اصل را بر تبلیغات حداکثری گذاشتیم و تجمعات باید به حداقل برسد.
رییسی تصریح کرد: هرگونه تجمع در فضای بسته برای نامزدها ممنوع می باشد. این اماکن از قبیل سالن اجتماعات، مساجد، سالن ورزشی، سالن پذیزایی و... به جز موارد خاص در صدا و سیما که به شکل نشست خبری و با جمعیت محدود برگزار می گردد. اما در فضای باز این امکان وجود دارد که نامزدهای انتخاباتی با رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری فیزیکی بتوانند سخنرانی کنند. این مراکز همچون استادیوم های روباز، فضای باز مدارس و سایر سازمان هایی که چنین محیطی دارند، است.
وی اضافه کرد: در ۸ متر مربع در فضای باز یک نفر حضور داشته باشد. استادیوم های ورزشی بزرگ می توانند با ۳۰ درصد ظرفیت در فضای باز فعال باشند. مسئولین باید بگونه ای برنامه ریزی کنند که درب ورود و خروج مجزا باشد تا سبب تجمع نشود و کلیه شیوه نامه های بهداشتی باید رعایت شود. وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه هایی که دارای ظرفیت با محیط باز هستند در مراکز استانی و شهری باید با نامزدها همکاری کنند تا مراکز را در اختیارشان قرار دهند.
رییسی افزود: وزارت کشور و استانداران موظف شدند در هر استان مکان مناسب مطابق با شرایط وزارت بهداشت در اختیار نامزدها قرار دهند. هرگونه تجمع در فضای سربسته ممنوع می باشد. البته برای ستادهای انتخاباتی با عنایت به رنگبندی شهرستان ها در مناطق قرمز ۱۵ نفر، نارنجی ۲۰ نفر و زرد ۳۰ نفر می توانند در فضای بسته با رعایت پروتکل ها حضور داشته باشند. هرگونه مراسم استقبال و راه اندازی کارناوال تبلیغاتی ممنوع می باشد.
وی اضافه کرد: از طرفی صدا و سیما نقش مهمی بر عهده دارد و برای کاهش تجمعات میزان برنامه های خویش را افزایش داده است. حدودا زمان نسبت به دوره قبل ۲ برابر شده است و این بسیار کمک کننده است. برای کاهش تجمعات وزارت ارتباطات موظف است ترتیبی اتخاذ کند تا اختلال اینترنتی به حداقل برسد.
رئیسی اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری رئیس ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شخص نامزدها باید مسئولیت بپذیرند تا از رعایت پروتکل ها اطمینان حاصل نماییم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: در زمان رای گیری تعداد صندوق ها افزایش پیدا کرده و تمهیدی اندیشیده شده که فاصله گذاری برای افرادی که میخواهند رای دهند رعایت شود و صف با فاصله باشد و خط کشی منظمی وجود داشته باشد و بیشتر در فضای باز حضور داشته باشند، درست است که صندوق ها امکان دارد در فضای بسته باشد اما بگونه ای تنظیم کنند که تعداد افرادی که وارد فضای سربسته می شوند حداقلی باشد. امیدواریم با حداکثر تلاش انتخابات پرشور با سلامتی و مشارکت بالا داشته باشیم.1400/03/01
22:12:45
5.0 / 5
640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت