یافته محققان كانادایی؛

تركیب موجود در آووكادو به درمان لوسمی كمك می نماید

تركیب موجود در آووكادو به درمان لوسمی كمك می نماید

خود درمانی: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد ترکیب موجود در آووکادو ممکنست مسیری برای درمان بهتر سرطان خون (لوسمی) باشد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، دکتر «پال اسپاگنولو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گولف کانادا، در این زمینه می گوید: «این ترکیب آنزیمی را هدف قرار می دهد که دانشمندان برای نخستین بار بعنوان عامل اصلی رشد سلول سرطانی شناسایی کرده اند.»
در این مطالعه به بررسی لوسمی میلوئید حاد (AML) پرداخته شده که مرگبارترین نوع لوسمی است. بیشتر موارد در افراد بالای ۶۵ سال رخ می دهد و کمتر از ۱۰ درصد بیماران پنج سال بعد از تشخیص زنده می مانند.
به گفته اسپاگنولو، «سلول های لوسمی دارای مقادیر بیشتری از آنزیمی موسوم به VLCAD است که در متابولیسم آنها دخیل هستند.»
وی با اعلان اینکه این ترکیب کاندیدای دارودرمانی است، اظهار داشت: «سلول برای زنده ماندن به آن مسیر وابسته است. این نخستین بار است که VLCAD بعنوان هدف در هر نوع سرطان شناسایی شده است.»
تیم تحقیق در این مطالعه، ترکیبات تغذیه ای را در بین ترکیبات گوناگون غربال کرده و هر ماده ای که بتواند آنزیم را مهار کند، جستجو کرد. بهترین ترکیب از آووکادو گرفته شد.
VLCAD می تواند نشانگر خوبی برای شناسایی بیماران مناسب برای این نوع درمان باشد. همین طور می تواند یک نشانگر برای اندازه گیری فعالیت دارو باشد که زمینه را جهت استفاده نهایی از این مولکول در آزمایشات بالینی انسان فراهم می آورد.
در حال حاضر، حدود نیمی از بیماران بالای ۶۵ سال مبتلا به AML، تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند. برخی دیگر تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، اما درمان های دارویی سمی هستند و می توانند منجر به کشته شدن بیماران شوند.
محققان در کوشش برای یافتن داروهای کمتر سمی هستند که بتوان از آنها برای این گروه از بیماران استفاده نمود.


منبع:

1400/02/17
17:37:32
5.0 / 5
681
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , دارو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت