سازمان ملل:

گسترش سویه های مختلف كروناویروس در جهان ادامه دارد

گسترش سویه های مختلف كروناویروس در جهان ادامه دارد

به گزارش خود درمانی سازمان ملل اعلام نمود که موارد مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در کشورهای مختلف جهان برای نهمین هفته متوالی افزایش داشته و سویه های مختلف این ویروس همچنان در حال گسترش است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، برپایه آخرین به روزرسانیِ سازمان بهداشت جهانی (WHO) از همه گیری ویروس کرونا در هفته روز منتهی به سه شنبه گذشته که تاریخ انتشار این به روز رسانی بوده، حدودا ۵.۷ میلیون مورد جدید مبتلا شدن به این ویروس گزارش شده که بیشتر از تمام آمارهای قبلی بوده است.
تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس هم افزایش پیدا کرده و با بیشتر از ۸۷ هزار قربانی برای ششمین هفته متوالی، افزایش تلفات این بیماری تایید شده است.
بنابر این گزارش به غیر از مناطق جنوب شرقی آسیا و مناطق غربی اقیانوس آرام در این بازه زمانی در تمام نقاط جهان، کاهش میزان مبتلا شدن گزارش شده است.
هرچند جنوب شرق آسیا بیشترین افزایش در مبتلا شدن و مرگ و میر را برای سومین هفته متوالی گزارش کرده اما در واقع این کشور هند بوده که بالاترین موارد مبتلا شدن با ۲.۱۷ میلیون مورد جدید یعنی ۵۲ درصد افزایش را در این منطقه تشکیل داده است.
این تعداد حدودا معادل با چهار مورد از هر ۱۰ مورد ابتلای جهانی گزارش شده در هفته گذشته است و به دنبال آن ایالات متحده (با ۴۰۶، ۰۰۱ مورد جدید و ۱۵ درصد کاهش)، برزیل (۴۰۴، ۶۲۳ مورد جدید و ۱۲ درصد کاهش)، ترکیه (۳۷۸، ۷۷۱ مورد جدید و ۹ درصد کاهش) و فرانسه (با ۲۱۱، ۶۷۴ مورد جدید و ۹ درصد کاهش) قرار می گیرند.
در مورد شناسایی سه سویه جدید از ویروس کرونا که باعث افزایش نگرانی ها شده است، سازمان جهانی بهداشت می گوید سویه ای که به اصطلاح ویروس کرونای انگلیسی نام گرفته از هفته گذشته در سه کشور دیگر شناسایی و تأیید شده است و تابحال مجموع کشورهایی که وجود این ویروس در آنها تایید شده به ۱۳۹ کشور رسیده است. الان این سویه به جز گرینلند و چندین کشور آفریقای مرکزی و جنوبی در بیشتر نقاط جهان وجود دارد.
همینطور سویه دیگری که منشا آن آفریقای جنوبی بوده تابحال در ۸۷ کشور شناسایی شده و کروناویروس های جهش یافته ای که برای نخستین بار در برزیل و ژاپن یافت شدند هم در ۵۴ کشور گزارش شده اند.
آژانس بهداشتی سازمان ملل همینطور تاکید کرده که نظارت بر هفت سویه دیگر این ویروس که به اصطلاح "انواع مورد توجه" هستند، در حال انجام می باشد.
بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل متحد، همینطور تا تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۲۱ یعنی تا روز سه شنبه گذشته که جدید ترین گزارش این سازمان به روز رسانی و انتشار یافته در مجموع ۹۶۱، ۲۳۱، ۴۱۷ دوز واکسن کرونا در جهان تزریق شده است.
همینطور بنابر تازه ترین به روز رسانی پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان این بیماری در جهان تا بامداد امروز (جمعه) به ۱۵۱ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۱۷۹ هزار و ۴۹۵ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.1400/02/10
13:32:43
5.0 / 5
563
تگهای خبر: امداد , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت