موسوی لارگانی:

زیرساختهای دوركاری بطور كامل مهیا نیست

زیرساختهای دوركاری بطور كامل مهیا نیست

خود درمانی: یک عضو هیات رئیسه مجلس با اعلان اینکه زیرساختهای لازم برای دورکاری کارمندان فراهم نیست اظهار داشت که در صورت راه اندازی دولت الکترونیک خیلی از کارها بدون دخالت نیروی انسانی قابل انجام است.


سیدناصر موسوی لارگانی درگفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: کرونا یک معضل جهانی است و کشورهای که سالها از نظر اقتصادی در دنیا حرفی برای گفتن داشتند مانند آمریکا، چین و ژاپن را هم فلج کرده یکی از دلالیش این است که آنها نمی تواند محصولشان را بموقع به فروش برساند و چرخه اقتصاد در حرکت نیست.
وی ادامه داد: خیلی از کشورها در شیوع ویروس کرونا به موضوع دورکاری روی آوردند کشور ما هم در مقطع زمانی به این سمت رفت و بعضی موسسات، سازمانها و ادارات و وزارت خانه ها که کارشان ضرورتی برای حضور نداشته در مقاطعی بصورت یک سوم یا دو سوم دورکاری را اعمال کردند اما نکته موثر این است که اگر زیرساختها آماده نباشد و وعده دولت الکترونیک که سالهاست به مردم داده شده محقق نشود این کار بازخورد لازم را ندارد.
این نماینده مجلس افزود: در جریان تعطیلی برخی مشاغل هم گلایه هایی را شاهد بودیم همچون عنوان شد که بانکها که معمولا محل تجمع مردم هم هستند مشغول فعالیت هستند و در مقابل صنف پوشاک یا لوازم یدکی فروشها ناچار به تعطیلی هستند در صورتیکه هر کدام از این افراد ممکنست چکهایی داشته باشند که برگشت بخورد و این مشکلاتی برای کاسبان به وجود آورده است.
وی با اعلان اینکه زیرساختهای لازم برای دورکاری بطور کامل فراهم نیست گفت اگر دولت الکترونیک راه اندازی می شد خیلی از کارها نیاز به دخالت نیروی انسانی هم نداشت.
موسوی لارگانی افزود: به نظر من در مدیریت کرونا گاهی تصمیماتی گرفته شده که شاید لحظه ای بوده و در آن زمان صحیح نبوده مثل بازبودن راه ها در روزهای نوروز که نتیجه اش که سه چهار هفته پیش مشخص شد و اعلام رنگ بندی شهرها که بیشتر شهرستانها زرد و آبی اعلام شدند و ترددهای زیاد موجب شد گرفتار پیک چهارم شویم که خسارتش قابل جبران نیست در صورتیکه اگر با مردم صادقانه صبحت می شد آنها مثل سال قبل همکاری می کردند و ما می توانتسیم با مدیریت عدم ترددها بین شهرها و استانها جلوی پیک چهارم را بگیریم.
او در آخر اظهار داشت: برخی اصناف و کارگاه های کوچک در جریان تعطیلی های ناشی از تصمیمات ستاد مقابله با کرونا خسارتهای غیرقابل جبرانی دیدند که باید مورد توجه قرار گیرند البته وام های خردی درنظرگرفته شده که این جوابگوی خسارت وارده نیست.
منبع:

1400/02/08
11:46:54
5.0 / 5
383
تگهای خبر: فروش , محصول , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت