مطالعات محققان نشان می دهد؛

دو درصد بیماران كرونایی در ICU گرفتار سكته مغزی می شود

دو درصد بیماران كرونایی در ICU گرفتار سكته مغزی می شود

نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است یک نفر از ۵۰ بیمار کرونایی بستری در بخش آی سی یو، گرفتار سکته مغزی می شوند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «جاناتان فانینگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کوئینزلند استرالیا، در اینباره می گوید: «نتایج مطالعه بزرگ ما نشان داده است برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ شدید که احتیاج به بخش مراقبت های ویژه دارند، بروز سکته مغزی معمول نیست و به ندرت عامل مرگ است.»
وی در ادامه می افزاید: «در حالی که امکان دارد نسبت مبتلایان گرفتار سکته مغزی آنچنان که در ابتدا تصور می شد نباشد، اما شدت پاندمی به معنای تعداد مطلق کلی بیماران در سرتاسر جهان است و نتایج مداوم آن یک بحران عمده بهداشت عمومی خواهد بود.»
علیرغم خطر پایین سکته مغزی برای بیماران کرونایی، یافته ها نشان داده است که کروناویروس می تواند باعث بروز مشکلات قابل توجه نورولوژیکی شود.
در این مطالعه، اطلاعات حدود ۲۷۰۰ بیمار کرونایی بستری در آی سی یو در ۲۵ کشور جهان از اول ژانویه تا ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ جمع آوری شد. در مجموع ۵۹ نفر از این بیماران گرفتار سکته مغزی شدند.
از بین این تعداد، ۱۹ نفر (۳۲ درصد) گرفتار سکته مغزی ایسکمیک، ۲۷ نفر (۴۶ درصد) گرفتار سکته مغزی خونریزی دهنده، و ۱۳ نفر (۲۲ درصد) گرفتار سکته مغزی غیرمشخص شدند.
افرادی که سکته مغزی خونریزی دهنده داشتند تا پنج برابر بیشتر از بیمارانی که سکته نکرده بودند با خطر مرگ روبرو بودند. افرادی که سکته مغزی ایسکمیک داشتند، با افزایش ریسک مرگ روبرو نبودند.


منبع:

1400/01/30
14:30:44
5.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت