یافته جدید محققان بریتانیایی؛

جلبك اسپیرولینا در كاهش مرگ و میر بیماران كرونائی موثر است

جلبك اسپیرولینا در كاهش مرگ و میر بیماران كرونائی موثر است

خود درمانی: پژوهشگران دریافتند جلبک اسپیرولینا علاوه بر کاهش التهاب، قادر به کاهش نرخ مرگ و میر بیماران کرونائی هم است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از تایلند مدیکال نیوز، بگفته پژوهشگران، مجموعه ای از عفونت ها، همچون کووید ۱۹، موجب سندرم فعال سازی ماکروفاژ و متعاقب آن هیپرسیتوکینمی می شود که معمولاً بعنوان توفان سیتوکینی شناخته می شود. فرضیه فعلی این است که توفان های سیتوکینی عمدتا مسئول موارد حاد کووید ۱۹، همچون سندرم ناراحتی حاد تنفسی هستند.
با آگاهی از پتانسیل درمانی جلبک های سبز آبی اسپیرولینا (Arthrospira platensis)، در این مطالعه، ماکروفاژها و مونوسیت های فعال شده با LPS با عصاره های آبی اسپیرولینا تحت کشت قرار گرفتند.
تیم تحقیق دریافت عصاره اسپیرولینا تحت کنترل فتوسنتزی، با غلظت ۰.۱ میکروگرم در میلی لیتر، میزان ترشح TNF-α ماکروفاژ و ناشی از مونوسیت ها را به ترتیب بیش از ۷۰ درصد و ۴۰ درصد می کاهد.
تیم تحقیق نشان داد که عصاره جلبک اسپیرولینا توانایی کاهش احتمال ابتلای بیماران کرونائی به نوع شدید بیماری را دارد.
یافته های این مطالعه نشان داد که عصاره اسپیرولینای دستکاری شده با فتوسنتز ۷۰ درصد در مهار ترشح سیتوکین TNF-a، پروتئین کوچک سیگنال دهنده مورد استفاده سیستم ایمنی بدن مؤثر است.
مشخص شده است که در درصد کمی از بیماران، عفونت با کروناویروس موجب می شود که سیستم ایمنی بدن تعداد زیادی سیتوکین TNF-a را آزاد کند، در نتیجه آنچه بعنوان توفان سیتوکینی شناخته می شود، ایجاد می شود. بروز این توفان موجب سندرم ناراحتی حاد تنفسی و لطمه به سایر اندام ها می شود که علت اصلی مرگ در بیماران کووید ۱۹ است.
محققان معتقدند کنترل یا کاهش ترشح بیش از اندازه TNF-a، در نهایت می تواند مرگ و میر بیماران کرونائی را کم کند.


منبع:

1400/01/28
16:14:27
5.0 / 5
271
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت