یافته جدید محققان؛

شناسایی چندین داروی احتمالی برای درمان كووید ۱۹

شناسایی چندین داروی احتمالی برای درمان كووید ۱۹

به گزارش خود درمانی محققان چند روش درمانی جدید بیماری کووید 19 را شناسایی کرده اند، همچون سه مورد که قبلاً توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان بیماری های دیگر تأیید شده است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، تیم تحقیق از دانشگاه پنسیلوانیا، هزاران داروی موجود و مولکول های شبه دارو را از نظر توانایی در جلوگیری از تکثیر کروناویروس مورد بررسی قرار دادند.
از داروهایی که برای کاهش تکثیر کروناویروس در سلول های تنفسی کشف شده است، ۳ دارو قبلاً دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا بوده اند: داروی رد پیوند «سیکلوسپورین»، داروی سرطان «داکومیتینیب» و آنتی بیوتیک «سالینومایسین». این داروها می توانند به سرعت در داوطلبان انسانی و بیماران کرونائی آزمایش شوند.
«سارا چری»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «یافته های ما در اینجا راه های جدیدی را برای مداخلات درمانی مقابل کووید ۱۹ نشان میدهد و همین طور بر اهمیت آزمایش داروهای کاندید در سلول های تنفسی تاکید می کند.»
محققان در این مطالعه بیش از ۱۰۰۰ دارو را از لحاظ ممانعت از تکثیر کروناویروس در سلول های آلوده به کروناویروس مورد آزمایش قرار دادند.
هیدروکسی کلروکین بعنوان داروی شناخته شده مالاریا و رمدسیویر که از قبل مورداستفاده بودند، مؤثر شناخته شدند.
داروهای ضدویروس فعال شناسایی شده در سلول های تنفسی عبارتند از: سالینومایسین، آنتی بیوتیک دامپزشکی که بعنوان یک داروی ضد سرطان هم مورد بررسی قرار گرفته است؛ مهارکننده آنزیم کیناز "داکومیتینیب"، داروی ضد سرطان؛ bemcentinib، یکی دیگر از مهارکننده های کیناز که حالا برای مقابله با سرطان ها آزمایش می شود؛ داروی آنتی هیستامین ebastine؛ و سیکلوسپورین، داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی که معمولاً برای جلوگیری از رد عضو پیوندی استفاده می شود.
این مطالعه نشان میدهد که سیکلوسپورین نتیجه بسیار امیدوارکننده ای دارد، برای اینکه بنظر می رسد در سلول های تنفسی و غیرتنفسی بوسیله دو مکانیزم مقابل کروناویروس عمل می کند: مهار آنزیم های سلولی به نام سیکلوفیلین ها که کروناویروس برای پشتیبانی از خود آنها را ربوده و سرکوب می کند، و توقف التهاب بالقوه کشنده ناشی از کووید ۱۹ شدید.

1400/01/17
12:32:52
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت