نماینده مردم قزوین:

دانشمند جوان قزوینی موفق به كشف داروی ضدكرونا شده است

دانشمند جوان قزوینی موفق به كشف داروی ضدكرونا شده است

به گزارش خود درمانی نماینده مردم قروین در مجلس با اعلان اینکه دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونایی شده که 100 سال قبل هم داروی ضدانگل بوده و سابقه دارویی دارد، اظهار داشت: چرا دارو دپو می شود و اجازه توزیع به آن داده نمی شود؟


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین در مجلس در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: نسبت به تحقق قول های وزیر برای ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در قزوین و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی سلامت در بیمارستان ها بسیار اقدام گردد.
وی ادامه داد: نسبت به روند تصمیم گیری در ستاد ملی مبارزه با کرونا اعتراض دارم، ضعف در پشتیبانی از تولید داروهای ضدکرونای ایرانی و اطاله زمان در برگزاری جلسات کمیته علمی ستاد جهت بررسی ورود داروهای ضدکرونای جدید ایرانی در چرخه تولید انبوه و توزیع آن در سراسر کشور برای ما سوال شده است، دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونایی شده که ۱۰۰ سال قبل هم داروی ضدانگل بوده و سابقه دارویی دارد و الان هم تولید انبوه شده، اما چرا اجازه توزیع به آن داده نمی شود؟
این عضو کمیسیون بهداشت مجلس مدعی شد: چرا ۴ عدد همین دارو در ناصرخسرو به قیمت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می شود؟ در صورتیکه داروی تولیدی ما با قیمت ۳۰ هزار تومان قابل دسترسی برای مردم است؟ آیا امکان نفوذ برای ادامه واردات نوع خارجی آن مانع برگزاری جلسات ستاد ملی کرونا در کمیته علمی می شود؟ ما خواهان برگزاری این جلسه و بررسی صدور مجوز پخش داروی ایرانی ضدکرونا هستیم، تعلل برای مقابله با کرونای جهش یافته را بررسی کنید، کرونای جهش یافته انگلیسی سه برابر سریعتر از نوع معمولی کشنده تر است که باید با آن مقابله نماییم.
منبع:

1399/12/03
23:14:45
0.0 / 5
749
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت