رئیس دانشگاه علوم پزشكی:

قم، بیست و نهمین استان كشور در زمینه مبتلا شدن به كرونا

قم، بیست و نهمین استان كشور در زمینه مبتلا شدن به كرونا

به گزارش خود درمانی قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: تجمعات تا جایی که لازم نیست نباید برگزار گردد و رعایت پروتکل های بهداشتی، امری کاملا حیاتی و ضروری می باشد.


محمدرضا قدیر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در استانداری قم، اظهار داشت: در برنامه های برنامه ریزی شده برای دهه فجر پروتکل های بهداشتی باید به صورت کامل رعایت شود.
وی خاطرنشان کرد: طبق رصد و پایشی که انجام می گیرد نگران آینده و روند رو به افزایش باردیگر بیماری کرونا هستیم.
قدیر تصریح کرد: ویروس جهش یافته کرونا حدودا در خیلی از کشورهای دنیا مشاهده شده، از همین رو پیشگیری اولویت اصلی نظام درمانی کشور است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان نمود: تعداد فوتی های کرونایی در قم روبه کاهش است و قم از نظر مبتلا شدن به این ویروس در رتبه بیست و نهم قرار دارد.
قدیر خاطرنشان کرد: هدف دانشگاه علوم پزشکی قم این است که تعداد تست های سریع را به صورت هدفمند افزایش دهد. گیم نت ها از محل هایی است که میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در آنها اصلا مطلوب و رضایت بخش نیست.
قدیر خاطرنشان کرد: در وضعیت آبی کرونایی برای پیشگیری از عادی انگاری عمومی تلاش می شود تا بیشتر بر روی مسئله پیشگیری و فرهنگ سازی اجرای طرح شهید سلیمانی متمرکز شویم.
وی بیان نمود: قم از نظر تولید ماسک کاملا اشباع شده است اما در سطح استان قم واحد تولیدی دستکش لاتکس وجود ندارد و تمام مراکز درمانی قم با مشکل کمبود این محصول بهداشتی روبه رو هستند.
منبع:

1399/11/08
23:33:35
0.0 / 5
694
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت