روند كاهشی نسبتا با ثبات بیماری كرونا

روند كاهشی نسبتا با ثبات بیماری كرونا

به گزارش خود درمانی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا استمرار روند کاهشی کرونا در کشور را نیازمند مشارکت مردم دانست.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز برگزار گردید ضمن اشاره به اینکه ما هر هفته جلسات مشترکی را با دوستان داریم، اظهار داشت: این هفته جلسه در وزارت بهداشت برگزار گردید تا از مرکز رصد بازدیدی داشته باشیم و از نظرات کارشناسان و عزیزان این وزارتخانه بیشتر استفاده نماییم.

وی ضمن تشکر از نیروهای زحمتکش که توانسته اند با تلاش وزارت بهداشت در امور تحقیقات، رصد، بهداشت، درمان و تأمین نیازهای بهداشتی، درمانی، تجهیزات و نیروی انسانی موفق باشند، اظهار نمود: وقتی روند کار را از آغاز شیوع بیماری تا امروز رصد می نماییم که جهش های بسیاری داشتیم؛ می بینم که روزهای نخست نیازهایمان درمورد ماسک را هم نمی توانستیم تأمین نماییم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: در ابتدای شیوع بیماری کیت، ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن ساز و تخت نداشتیم، اما حالا انباشتی از تجربه و تجهیزات پزشکی در وزارت بهداشت داریم که نتیجه تلاش دکتر نمکی، معاونان وزیر بهداشت و کادر درمانی و بهداشتی است.

دکتر رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: با طرح منسجمی که با پیشنهاد وزارت بهداشت در قرارگاه و ستاد تصویب گردید سطح کار را به استانی و شهرستانی بردیم و الان دوستان در سطح محلات و خانواده فعالیت می نمایند و منابع، امکانات و اولویت ها به صورت دقیق توزیع می شود؛ حالا روند کاهشی نسبتا با ثباتی را که شاهد می باشیم نتیجه مجموعه فعالیتهایی است که داشته ایم.

وی ادامه داد: باید یادمان باشد پس از لطف خداوند متعال، همکاری، مشارکت و مساعدت مردم در همه مراحل در کنار زحمات همکارانمان در وزارت بهداشت باعث شد که روند بیماری نزولی شود.

وزیر کشور با تکیه بر اینکه استمرار روند کاهشی بیماری نیازمند مشارکت مردم است، خاطرنشان کرد: البته می دانیم که مردم از لحاظ اجتماعی در زحمت، فشار و سختی هستند و از لحاظ روانی و اقتصادی دوران پر تنشی را می گذراندند، اما باید بدانیم رسیدن به آرامش و ثبات روند نزولی بیماری مستلزم همکاری آنهاست که درغیر این صورت امکان دارد این شرایط نامطلوب ادامه داشته باشد.

به گزارش وبدا، رحمانی فضلی در انتها ابراز امیدواری کرد: روند کاهش بیماری که با همکاری، لطف و حمایت دولت و همه دستگاه هایی که با محوریت وزارت بهداشت محقق شد، استمرار پیدا کند تا شاهد موفقیت های بیشتری در این حوزه باشیم.
1399/10/11
18:46:35
0.0 / 5
848
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت