رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج تشریح كرد

آخرین وضعیت كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خود درمانی کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین وضعیت کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد را شرح داد.


«پرویز یزدان پناه» در نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از آغاز شیوع کروناویروس تابحال ۱۵۵هزار رجوع کننده به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان های استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم.
وی ادامه داد: طی ایام کرونایی ۱۰هزار و ۴۶۴ نفر بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری شدند و ۱۰ هزار و ۲۳۶ نفر هم ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهارکرد: خوشبختانه طی روز جمعه پنجم دیماه بعد از ۱۰ ماه موردی از بستری بیمار کرونایی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نداشته ایم که یک روز فراموش نشدنی است.
یزدان پناه خاطرنشان کرد: الان ۲۰۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که ۹۲ نفر از این تعداد کرونایی قطعی هستند. همینطور ۲۰ نفر الان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان به سر می برند و سه نفر از این تعداد زیر دستگاه هستند.
وی با اشاره به اینکه ۱۶۰۰ نفر بیمار کرونایی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد قرنطیه در منزل هستند، افزود: از آغاز شیوع کروناویروس تابحال ۲۳ هزار ۸۹۵ نفر در سطح استان کهگیلویه وب یوراحمد به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۹۷۶۶ نفر در ارتباط با شهرستان بیوراحمد، ۴۲۸۶ نفر در ارتباط با شهرستان کهگیلویه، ۳۶۶۰ نفر در ارتباط با شهرستان گچساران، ۱۱۴۴ نفر در ارتباط با شهرستان دنا، ۱۱۱۲ نفر در ارتباط با شهرستان چرام، ۱۰۲۴ نفر در ارتباط با شهرستان بهمئی، ۹۱۷ نفر در ارتباط با شهرستان باشت و ۸۹۵ نفر در ارتباط با شهرستان لنده بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن اشاره به اینکه میزان بروز بیماری در استان ۳۲ در هر یک هزار نفر و در کشور ۱۴.۱ در هر یک هزار نفر است، اظهار داشت: میزان کشندگی کرونا در استان ۱.۷ و در کشور ۴.۶ بوده است. همینطور میزان مرگ و میر کروناویروس در سطح استان ۵۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده در حالیکه در کشور ۶۴ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.
یزدان پناه با اشاره به اینکه از آغاز انتشار کرونا تابحال ۳۹۵ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد جان باختند، تصریح کرد: از مجموع این تعداد فوتی، ۱۸۹ نفر در شهرستان بویراحمد، ۵۵ نفر در شهرستان کهگیلویه، ۸۷ نفر در شهرستان گچساران، ۱۹ نفر در شهرستان دنا، ۱۸ نفر در شهرستان چرام، ۱۳ نفر در شهرستان لنده، ۱۱ در شهرستان باشت و ۳ نفر در شهرستان بهمئی بوده اند.
منبع:

1399/10/06
22:54:43
5.0 / 5
806
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت