ابتلای ۴۱۰ پرستار در شهرستان های تابعه علوم پزشكی اراك

ابتلای ۴۱۰ پرستار در شهرستان های تابعه علوم پزشكی اراك

به گزارش خود درمانی مركزی رئیس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: طبق آخرین آمار از شروع شیوع كووید 19 تا حالا در استان مركزی 410 پرستار به بیماری كرونا مبتلا شده اند.بر اساس اعلام علوم پزشکی اراک، علی اکبر شمسی اضافه کرد: در شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی (به جز خمین و ساوه، مراکز تامین اجتماعی و خصوصی) متاسفانه از شروع پاندمی کرونا ویروس، ۴۱۰ پرستار به این بیماری مبتلا شده و از چرخه درمان خارج شده اند.

وی بیان کرد: باتوجه به دوران طولانی مدت قرنطینه این بیماری، نبود پرسنل پرستاری، سبب افزایش فشار کاری بر بقیه پرستاران می شود.

رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار نمود: هم اکنون ۶۰ نفر از پرستاران از چرخه درمان خارج شده اند و این به مدلول افزایش بیش از اندازه فشار کاری و کنترل سخت شرایط در این دوران مبارزه با بیماری کروناست.

وی اشاره کرد: تعداد کم پرستاران، استرس و اضطراب زیاد، افزایش آمار مبتلاشدن و متوفیان و... همگی در روحیه پرستاران تاثیر بسزایی داشته و بر عملکرد آنان موثر است.

شمسی اشاره کرد: باتوجه به شدت و وخامت بیماری و برودت هوا و شرایط خیلی مشکل بیماری کرونا، نیروهای جدید از شروع بکار استقبال نکرده و همین طور کمک سایر نهادها و نیروها برخلاف آغاز اپیدمی خیلی کم رنگ شده است، در این شرایط طوفانی شیوع ویروس کرونا ویروس، دانشگاه به تنهایی بار این اپیدمی را به دوش می کشد.

رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک در آخر اظهار داشت: با استمرار داشتن شرایط موجود و عدم توجه به پروتکل های بهداشتی نگران هستیم که روزی فرا برسد که پل ها خراب شده باشد و دیگر پرستاری برای ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها موجود نباشد، که حتی تصور این شرایط بسیار وحشتناک است.

وی از مردم استان خواست که باتوجه به این شرایط، بمنظور حفظ سلامت خود و اطرافیان پروتکل های بهداشتی(زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شست و شوی مرتب دست ها به مدت ۲۰ ثانیه و پرهیز از برگزاری مراسم ها) را به دقت رعایت نمایند.

منبع:

1399/08/12
21:30:34
5.0 / 5
1594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت