ناظر مجلس در شورای عالی بیمه انتقاد كرد؛

عدم حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران كرونایی

عدم حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران كرونایی

به گزارش خود درمانی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بیمه سلامت كشور با انتقاد از عدم حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران كرونایی، اظهار داشت: بیمه فقط برای روزهای خوش نیست.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، یحیی ابراهیمی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص عدم حمایت سازمان های بیمه از بیماران کرونایی، گفت: بله، متأسفانه شاهد عدم اجرای پروتکل های مربوط به کرونا هستیم، واقعیت این است که در تمام دولت هایی که پروتکل کرونا به شکل کامل اجرا می شود قسمتی از کار مربوط به بیمه ها است یعنی باید پوشش بیمه ای بطور ۱۰۰ درصد صورت گیرد.
هزینه ۳۰ تا ۴۰ میلیونی برای درمان کرونا
وی، عنوان کرد: اما در کشور ما حتی داروی «رمدسیویر» که البته اثرگذاری آنرا بعنوان یک پزشک متخصص تأیید نمی کنم تحت پوشش تحت پوشش بیمه ی قرار ندارد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: خانواده ها نه فقط باید با غم از دست دادن عزیزانشان کنار بیایند بلکه باید ۳۰ تا ۴۰ میلیون بابت هزینه درمان پرداخت کنند و این ظلم است.
ابراهیمی با اعلان اینکه در بعضی کشورها تضمین، توسعه و دسترسی به خدمات درمانی تسهیل شده مثلاً بعضی کشورها ۶۰۰ میلیون یورو پیش پرداخت به بیمه ها را داشته اند، اظهار داشت: موضوع دیگر استهمال حق بیمه ها و کاهش نرخ بیمه تامین اجتماعی هم برای کارگر و هم کارفرما است.
وی، اشاره کرد: در عوض دولت باید این حق و حقوق را پرداخت کند.
سازمان های بیمه گر موظف به اجرای پروتکل های کرونا هستند
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه یک میلیارد یورو از طرف رهبری به بخش کرونا تخصیص پیدا کرده است، این اعتبار فقط باید در حوزه کرونا هزینه شود که موضوع بیمه نیز از زیرشاخه های اصلی کنترل کرونا است، اضافه کرد: زمانی که بیمار به سبب عدم حمایت بیمه و یا نداشتن پوشش بیمه ای نتواند خودرا درمان کند، پیامد آن افزایش مبتلایان به کرونا است.
ابراهیمی با تاکید بر اینکه ما در بعضی کشورها شاهد معافیت موقت بازپرداخت حق بیمه و پرداخت بیمه بیکاری به پرسنل و افراد تحت پوشش هستیم، اشاره کرد: ورود جدی دولت در بخش بیمه ضروری می باشد، از طرفی سازمان های بیمه گر هم در بخش خصوصی و هم دولتی موظف به اجرای پروتکل های کرونا هستند.
وی، اشاره کرد: بر خلاف تصور پروتکل تنها استفاده از ماسک نیست بلکه اجرای کامل پوشش بیمه ای نیز از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است، نمی توان گفت پروتکل بهداشتی کرونا رعایت شود اما نسبت به مسائل بیمه ی بی توجهی شود.
بیمه فقط برای روزهای خوش نیست
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بیمه سلامت کشور با اعلان اینکه روزانه چندین هزار نفر مبتلا به کرونا در کشور شناسایی می شود، از این تعداد حداقل ۱۰ درصد نیاز به بستری شدن و دارو دارند، عنوان کرد: بدین سبب و حتما باید تحت پوشش بیمه ای قرار بگیرند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه وظیفه دولت می باشد که درباب بیمه ورود کند، سیاست گذاری بیمه مربوط به شورای عالی بیمه زیر نظر رئیس جمهور و وزارت بهداشت است، اضافه کرد: متأسفانه دولت این قضیه را رها کرده است انتظار داریم دولت مسائل بیمه را رفع و از آن طرف نیز بیمه های خصوصی و دولتی پروتکل ها را در شرایط فعلی که مردم گرفتار هستند پای کار بیایند، نمی گردد که فقط برای روزهای خوش باشند.


منبع:

1399/08/08
15:35:48
5.0 / 5
1549
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت