هم اندیشی وزیر بهداشت با ذاكران و مداحان درباره مراسم محرم

هم اندیشی وزیر بهداشت با ذاكران و مداحان درباره مراسم محرم

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت اظهار داشت: در تاریخ ثبت خواهیم كرد كه هم یاد حسین (ع) و عاشورا و مظلومیت شهدای كربلا را پاس داشتیم، هم از سلامت عشاق حضرت ابا عبدالله صیانت كردیم و هم به جهان الگویی را ارائه كردیم كه الگویی ماندگار و نمونه است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در جلسه نشست هم اندیشی ذاکرین، مداحان و وعاظ با وزیر بهداشت درباره نحوه برگزاری مراسم محرم، اظهار داشت: پس از سال ها فریاد شیعه در مرثیه حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران باوفای آن حضرت، امسال با پدیده ای به نام کرونا مواجه هستیم. به همین دلیل از عشاق حسین (ع) و کسانی که برای عشاق حسین نغمه سرایی می کنند، استمداد طلبیدم. برای اینکه در صددیم امسال محرمی برگزار نماییم که اولا بگوییم که نام و یاد حسین (ع) را از تمام گلدسته ها و مناره ها فریاد خواهیم زد. ما کربلا، مظلومیت حسین، اولاد حسین، یاران حسین و اصحاب حسین در تاریخ را فراموش نخواهیم کرد. دوم اینکه می خواهیم اعلام نماییم که ما نخواهیم گذاشت که عشاق حسین (ع) تب کنند و بیمار شوند. در کنار هم به این مساله پایند و متعهدیم که اجازه ندهیم که شیعه امام حسین (ع) به سبب مراسم عزاداری سردار شهیدان تب کند.
وی اضافه کرد: سوم هم اینکه می خواهیم به دنیا بگوییم که ما داریم الگویی را ارائه می دهیم و شیعیان کشورهای دیگر ببینید که ایران اسلامی از خود چه نبوغی بر جای گذاشت و چه زیبا نام حسین (ع) را زنده کرد. در تاریخی که شاید 150 تا 200 سال طول بکشد که جهان گرفتار چنین بلای سنگینی شود، ما در تاریخ ثبت خواهیم کرد که هم یاد حسین و عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا را پاس داشتیم، هم از عشاق حضرت ابا عبدالله صیانت کردیم و هم به جهان الگویی را ارائه کردیم که الگویی ماندگار و نمونه است.
نمکی افزود: امروز چشمم به جمال عزیزانی منور شده که سال هاست ذکر حضرت اباعبدالله از حنجره شان بیرون می آید. آموزه های کودکی چنان در جان من مانده است که هنوز جرعه ای آب در خوشی و ناخوشی ننوشیده ام که نگویم فدای لب تشنه ات یا اباعبدالله. یاد و ذکر حضرت ابا عبدالله با سرشت ما آمیخته است. امروز از شما عزیزانی که عمری است در ذکر حضرت ابا عبدالله کوشیدید و ما ملت شیعه برای پاسداشت نام اباعبدالله به شما مدیون هستیم، از شما استمداد طلبیدم که ما بعنوان سربازان خاک پای ملت شیعه و شما بعنوان کسانی که هدایت این جمعیت عظیم مملکت شیعه اسلامی را به عهده دارید، درکنار هم جمع شویم و ببینیم که چه راهکارهایی را بیندیشیم که به برگزاری یک مراسم از یاد و نام کربلا برسیم با حفظ سلامت مردم عاشق اباعبدالله.
بنابر اعلام وبدا، همین طور وزیر بهداشت در این جلسه اظهار داشت: یکی از جلوه های بسیار زیبای مدیریت کرونا در کشور، علاوه بر همدلی و وفاق، موضع گیری های بسیار روشن و نابی بود که خوشبختانه روحانیت شیعه و در راس آن، مقام معظم رهبری در رعایت اصول و پروتکل ها اعمال کردند. در مراسم شب های قدر یکی از جلوه های بسیار ناب و فراموش ناشدنی را از همدلی، همیاری و وفاق جامعه روحانیت را دیدیم و این در عرصه بین المللی درخشید. بررسی هایی که در عرصه میدانی کردیم و در جلسات مختلف، مصور آنها را گزارش کردیم این بود که رعایت پروتکل ها و اصول به بهترین نحو و شکل ممکن بود.

وی اضافه کرد: همه ما در روضه آقا امام حسین(ع) بزرگ شده ایم. همیشه می گویم نخستین اشک هایی که بر گونه ما چکید، اشک مادر بود که در روضه آقا اباعبدالله(ع) در آغوش او بودیم. در زمان کودکی ما در گرمای بالای 50 درجه کاشان که کولر و یخچال هم وجود نداشت و شب ها در پشه بندها بر روی پشت بام می خوابیدیم و وقتی با حالت تشنگی از خواب بیدار می شدیم و به مادر می گفتیم که تشنه مان است و او از کوزه آب می داد و می گفت بگو فدای لب تشنه ات یا اباعبدالله(ع) و از کودکی هنوز جرعه آب ننوشیده ام که نگویم فدای لب تشنه ات یا اباعبدالله(ع).

سال سختی را می گذرانیم

وزیر بهداشت اشاره کرد: همه ما با عشق به اباعبدالله(ع) و اعتقاد به بزرگداشت قیام بی نظیر و بی بدیل این بزرگوار، شکل گرفته ایم و بزرگ شده ایم و این عشق و اعتقاد، در تمام وجودمان رسوخ کرده است اما امسال، سال بسیار سختی را داریم می گذرانیم که شاید پس از 150 سال در دنیا بی نظیر است چون شاهد پاندمی کرونا هستیم.

نمکی اشاره کرد: محرم را بعنوان یک ماه با عظمت برای اهل تشیع و شیعیان کشور با روشی که مقام معظم رهبری هم فرمودند؛ هم عظمت عشق به سالار شهیدان و شهدای کربلا را بتوانیم به شکلی به تصویر بکشیم و هم، در جهان بعنوان مدافعان سلامت و بعنوان الگویی از شیعه که مراقب سلامت مردم سرزمین مان هستیم، مطرح شویم.

آمادگی وزارت بهداشت برای کمک گرفتن از روحانیت، مداحان و هیات های مذهبی

وی افزود: از جانب دیگر ممکنست دشمنان ما از هرگونه حربه برای ضربه زدن به حیثیت تشیع و به خصوص کشوری که پرچمدار راستین حضرت اباعبدالله(ع) است، استفاده کنند. ما و همکاران مان در وزارت بهداشت بعنوان افرادی که معتقد به بزرگداشت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش هستیم، آمادگی کامل داریم که از ظرفیت های بی بدیلی که در روحانیت، جامعه مداحان و هیات های مذهبی است، کمک بگیریم که هم محرمی با تاکید بر عظمت عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشته باشیم و هم شاهد کاهش اضطراب و عدم گرفتاری شیعیان به کرونا باشیم.

وزیر بهداشت اشاره کرد: از روزی که آغاز به مدیریت کرونا کردیم تا به امروز، ما و همکاران مان در سخت ترین ایام مدیریت این بیماری قرار داریم. پزشکان و پرستاران تا آخرین نفس بعنوان مدافعان سلامت، ایستاده اند اما در 6 ماه گذشته، روزها و شب های نفس گیری را گذرانده اند.
منبع:

1399/05/08
14:59:14
5.0 / 5
1977
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت