ناباروری مردان قابل پیشگیری و درمان است

ناباروری مردان قابل پیشگیری و درمان است

به گزارش خود درمانی رئیس انجمن اورولوژی با بیان اینكه حدود 15 درصد زوج ها گرفتار ناباروری هستند، اظهار داشت: خیلی از ناباروری ها اكثرا با مراجعه به موقع به پزشك متخصص قابل پیشگیری و درمان است.


دکتر سید جلیل حسینی متخصص ارولوژی و فلوشیپ ترمیمی همزمان با هفته جهانی سلامت مردان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به علل ناباروری در مردان، با اعلان اینکه مساله عقیم بودن مردان مساله ای قابل پیشگیری است، اظهار نمود: متاسفانه در جامعه ما همیشه عدم باروری زوجین را متوجه خانم ها می دانند؛ در حالی که مشکل ناباروری زوجین به صورت مساوی و ۵۰ درصدی به هر دو طرف بازمی گردد، ولی متاسفانه طی سال ها این جفای تاریخی در حق زنان ایرانی روا داشته شده که اصلاح آن نیازمند فرهنگ سازی است.
وی با اعلان اینکه برمبنای مطالعات حدود ۱۵ درصد زوج ها گرفتار ناباروری هستند و در صورت مراجعه به پزشک مشکلات شان مرتفع می شود، اضافه کرد: ناباروری مردان می تواند علل ژنتیک داشته و یا بر اثر حوادث و یا برخی جراحی ها رخ داده باشد که اکثرا با مراجعه به موقع به پزشک متخصص قابل درمان است.
این متخصص با اعلان اینکه ۵۰ درصد علت ناباروری زوجین به مردان بازمی گردد، اظهار داشت: زوجین نابارور باید با مراجعه به پزشک و مراکز درمانی علت را مشخص کنند. خیلی از این ناباروری ها با سفارش هایی قابل پیشگیری بوده و برخی با روش های دارویی، اعمال جراحی و سایر درمان های ساده تا پیچیده مانند میکرو اینجکشن در مراکز ناباروری قابل درمان است.
وی با اشاره به بعضی از ناباروری ها با منشاء ژنتیکی، اشاره کرد: امروزه درمان های ژنتیکی در ناباروری های خیلی مشکل و پیشرفته انجام می شود. ناباروری درصدی از مردان علل ژنتیکی دارد که برخی با روش میکرو اینجکشن قابل درمان است. در این روش اسپرم داخل تخمک تزریق شده و پیش از اینکه جنین برای گذراندن دوران حاملگی داخل رحم جاگذاری شود، باردیگر از لحاظ ژنتیک بررسی می شود، به عبارت دیگر با بهره گیری از روش PGD جنین هایی منتقل می شوند که اختلالات ژنتیک کمتری دارند.
حسینی با اعلان اینکه در زمینه درمان ناباروری زوجین پیشرفت های خوبی در سطح جهان و داخل کشور صورت گرفته است، اظهار داشت: در مرکز تحقیقات بهداشت باروری نیز تلاش شده تا ضمن برقراری ارتباط با جامعه، آخرین دستاوردها و نکات سلامتی منتقل شود و در این میان امیدواریم که کارهای صورت گرفته بتواند سهم بسزایی در ارتقای سلامت جامعه داشته باشد.
رئیس مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری در خاتمه با اشاره به برقراری ارتباط با مراکز تحقیقاتی فعال در داخل و خارج از کشور، اشاره کرد: موفقیت در زمینه ارتقای سلامت مردان و اجرایی شدن طرح های تحقیقاتی نیازمند همکاری و پشتیبانی بیشتر سازمان های دولتی و به خصوص معاونت بهداشتی وزارت بهداشت با مراکز تحقیقاتی است.
منبع:

1399/03/28
11:50:02
5.0 / 5
2801
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت