همه گیری كووید ۱۹ و مراقبت از چشم ها

همه گیری كووید ۱۹ و مراقبت از چشم ها

به گزارش خود درمانی كارشناسان تاكید كردند: در صورت استفاده از لنزهای تماسی و عینك لازم است نكات ایمنی در رابطه با كروناویروس جدید در نظر گرفته شود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، درحالیکه متخصصان آکادمی چشم پزشکی آمریکا محدود کردن استفاده از لنزهای تماسی را در شرایط فعلی سفارش کرده و جایگزین کردن عینک را در زمان همه گیری بیماری کووید ۱۹ پیشنهاد داده اند، انجمن اپتومتریست آمریکا اعلام نموده است که شواهدی در خصوص تاثیر استفاده از لنزهای تماسی بر افزایش ریسک مبتلاشدن به بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد.
دکتر دنیل ناتالی، اپتومتریست در بالتیمور آمریکا اظهار داشت: با شستشوی صحیح دست ها قبل از قرار دادن لنزها داخل چشم و خارج کردن آن، پاکسازی صحیح لنزها و خودداری از تماس دست ها با چشم می توان از بی خطر بودن استفاده از لنزها در دوران همه گیری کووید ۱۹ اطمینان حاصل کرد.
بگفته کارشناسان در صورت بروز علایم مشابه با سرماخوردگی و آنفلوآنزا لازم است از قرار دادن لنزهای تماسی در چشم ها خودداری شود.
هرچند گروهی از کارشناسان تاکید دارند: کروناویروس جدید می تواند بوسیله ترشحات تنفسی که هنگان نفس کشیدن، صحبت کردن، سرفه یا عطسه از دهان و بینی خارج می شود انتقال پیدا کند. بدین سبب خوب است که در صورت امکان چشم ها با عینک، شیلد یا دیگر وسایل حفاظتی پوشانده شود.
درحالیکه عینک های معمولی تا حدودی از چشم ها محافظت می کنند و امکان انتقال ویروس از کناره ها، بالا و پایین قاب عینک وجود دارد عینک های حفاظتی به خوبی از چشم ها حفاظت می کنند.
به گزارش هلث دی نیوز، همین طور کارشناسان به افراد سفارش می کنند روزانه عینک های خودرا با آب و صابون ضد عفونی و با پارچه های میکروفایبر خشک کنند.
منبع:

1399/03/11
13:28:37
5.0 / 5
2803
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت