اعلام آمادگی كاخ سفید برای پرداخت مجدد بخش كمی از بودجه سازمان بهداشت جهانی

اعلام آمادگی كاخ سفید برای پرداخت مجدد بخش كمی از بودجه سازمان بهداشت جهانی

به گزارش خود درمانی رئیس جمهور آمریكا در ماه آوریل اعلام نموده بود كه ایالات متحده بودجه سازمان بهداشت جهانی را به حالت تعلیق درمی آورد و این سازمان را متهم كرد كه واكنش به بیماری همه گیر كرونا را از سر باز كرده است. حالا ترامپ مقرر است بخشی از این بودجه به تعلیق درآمده را به سازمان بهداشت جهانی برگرداند.


به گزارش خود درمانی به نقل از اسپوتنیک، برپایه پیش نویس نامه ای به تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، دولت ترامپ مقرر است بخشی از بودجه مربوط به مقابله با بیماری کووید ۱۹ را به این سازمان بازگرداند.
در این نامه که به دست تاکر کارلسون، روزنامه نگار و مجری برنامه تلویزیونی"امشب با تاکر کارلسون" رسیده، نوشته شده است: "[دولت] قبول خواهد نمود تا همان مقدار پولی که چین از سهم تعیین شده اش می پردازد، را پرداخت کند. بنابراین است که من تصمیم گرفته ام ایالات متحده به شراکت و همکاری با سازمان بهداشت جهانی ادامه دهد...". در این نامه که ظاهراً از جانب ترامپ به نگارش درآمده، همینطور ذکر شده که " چین بدهکاری عظیمی به کل جهان دارد و پرداخت سهم منصفانه به سازمان بهداشت جهانی، می تواند سرآغازی برای جبران این بدهی باشد".
آمریکا بیشترین سهم را در بودجه سازمان بهداشت جهانی داشته است اگر مبلغی که دولت ترامپ گفته اجرایی شود این میزان در واقع حدود یک دهم بودجه ای است که قبلا از جانب آمریکا پرداخت می شد یعنی 400 میلیون دلار سالانه.
یک مقام ارشد هم به این برنامه تلویزیونی تأیید داده که رئیس جمهور آمریکا برنامه بودجه مندرج در پیش نویس نامه را تصویب کرده است.
ترامپ روز پنجشنبه گذشته به خبرنگاران اعلام نمود که دولت او بزودی در هفته آینده، مطلبی را در ارتباط با سازمان بهداشت جهانی اعلام خواهد نمود. بعدتر در روز جمعه، ترامپ مجدداً اظهار نمود که تصمیم نهایی او با عنایت به این نهاد بزودی اعلام خواهد شد.
در ۱۴ آوریل، رئیس جمهور آمریکا اظهار نمود که در حال قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی است، در حالیکه دولت او تحقیقاتی را در مورد آژانس سازمان ملل مستقر در ژنو انجام داد و ادعا کرد که این تحقیقات مانع از پاسخ ایالات متحده به بیماری کرونا است. به قول ترامپ، سازمان بهداشت جهانی ادعاهای دروغین چینی درباره ویروس کرونا را تکرار کرده است؛ همچون اینکه این ویروس قابل انتقال نیست و در مجموع نتوانسته است گزارش دقیقی از ویروس کرونا که در ژانویه پدیدار شد، عرضه نماید.1399/02/27
15:16:19
5.0 / 5
2595
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت