یافته جدید تحقیقاتی؛

تلفیق رژیم غذایی ناشتا و ویتامین C در درمان سرطان موثر است

تلفیق رژیم غذایی ناشتا و ویتامین C در درمان سرطان موثر است

خود درمانی: پژوهشگران دریافتند رژیم غذایی به تقلید از حالت ناشتا (FMD) همراه با مصرف ویتامین C می تواند در درمان برخی انواع سرطان ها موثر باشد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا جنوبی دریافتند تلفیق رژیم غذایی حالت ناشتا و ویتامین C روند پیشرفت سرطان کلورکتال (راست روده) را در بعضی موش ها به تعویق انداخت و در بعضی دیگر هم سبب توقف بیماری شد.
«والتر لانگو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما برای نخستین بار اثبات کردیم که چگونه یک اقدام کاملاً غیرسمی می تواند یک سرطان تهاجمی را به شکل مؤثری درمان کند.»
محققان عنوان می کنند اگر حالت ناشتا برای بیماران مبتلا به سرطان یک مشکل باشد، گزینه ایمن تر و اسان تر برای آنها، داشتن رژیم غذایی کم کالری و گیاهی است که سبب می شود سلول ها به شکلی واکنش نشان دهند به طوریکه گویا بدن در حالت ناشتا قرار دارد.
یافته های این پژوهشگران حاکی از آنست که درمان تلفیقی رژیم غذایی به تقلید از روزه داری همراه با ویتامین C یک درمان با مسمومیت پایین است که دارای پتانسیل جایگزینی بجای درمان های سمی تر است.
لاگو در ادامه می افزاید: «ما در مطالعات خود مشاهده کردیم در صورت استفاده تنها از رژیم غذایی شبیه ناشتا یا ویتامین C به تنهایی، رشد سرطان کاهش یافته و سبب افزایش اندکی در مرگ سلول سرطانی می شود. اما در زمان استفاده همزمان این دو باهم، تاثیرشان بسیار اعجاب انگیز بوده و تقریباً تمام سلول های سرطانی نابود می شوند.»
در بین یافته های دیگر، پژوهشگران دریافتند که بیماران مبتلا به سرطان کلورکتال با میزان بالا پروتئین پیوندیافته با آهن با شانس کمتر زنده ماندن روبرو بودند.
رژیم غذایی به تقلید از حالت ناشتا یک برنامه غذایی ۵ روزه است که مبتنی بر مصرف کم کالری و مصرف سبزیجات است.


منبع:

1399/02/26
14:07:43
5.0 / 5
2566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت