آمار جهانی مبتلا شدن به آرتروز ران و زانو در ۲۰۱۷

آمار جهانی مبتلا شدن به آرتروز ران و زانو در ۲۰۱۷

به گزارش خود درمانی بررسی ها نشان داده است كه در سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر از ۳۰۰ میلیون مورد آرتروز مفصل ران و زانو در سرتاسر جهان گزارش شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بررسی مدلهای آماری جهانی از آن حکایت می کند که در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۳۰۰ میلیون مورد آرتروز مفصل ران و زانو در سرتاسر جهان گزارش شده که بیشترین موارد در کشورهایی با میزان درآمد بالا بوده است.
آمارها نشان داده است بیشترین صدمه ناشی از این عارضه متوجه زنان است و از سال ۱۹۹۰ ناتوانی و معلولیت های در رابطه با این بیماری نزدیک به ۱۰ درصد افزایش داشته است.
متخصصان در این مطالعه آمارهای مربوط به ۱۹۵ کشور را ارزیابی کردند تا تعداد موارد جدید و موجود آرتروز مفصل ران و زانو و صدمه های ناشی از این عارضه مشخص شود.
عارضه آرتروز در دو مفصل ران و زانو بخش قابل توجهی از هزینه های درمانی و مراقبتی را به خود مختص کرده است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، همینطور تعداد افراد میانسال مبتلا به عارضه آرتروز در تمامی مناطق جهان افزایش داشته و به لحاظ جدول بندی منطقه ای آمریکای شمالی، منطقه استرالزی و آمریکای لاتین در صدر این لیست قرار گرفته اند. به لحاظ منطقه ای تعداد موارد موجود مبتلا به عارضه آرتروز در آمریکای شمالی، شمال آفریقا، خاورمیانه و منطقه استرالزی بالاترین رقم بوده و کمترین آمار به آفریقای سیاه اختصاص داشته است.
منبع:

1399/02/24
15:49:24
5.0 / 5
2897
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت