فعالیت داوطلبانه ۷۲هزار نفر با محوریت هلال احمر برای مقابله با كرونا

فعالیت داوطلبانه ۷۲هزار نفر با محوریت هلال احمر برای مقابله با كرونا

به گزارش خود درمانی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از همكاری ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب با هلال احمر در حوزه مقابله با ویروس كرونا اطلاع داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، محمد نصیری درباره خدمات سازمان داوطلبان هلال احمر در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: از آغاز شیوع این ویروس تا هفتم اردیبهشت ماه ۹۹ (روز گذشته)، ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب با انجام ۸۸۰ هزار و ۷۰۲ نفر ساعت کار داوطلبی، برای قطع زنجیره انتقال ویروس با جمعیت هلال احمر همکاری کرده اند.
وی ارزش کمک های غیر نقدی داوطلبان هلال احمر برای مقابله با ویروس کرونا را ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام نمود و اضافه کرد: داوطلبان هلال احمر تا هفتم اردیبهشت ماه جاری، در بیشتر از ۱۴۰۰ پروژه مختلف همچون ضد عفونی و گندزدایی اماکن، تولید ماسک و لباس پزشکی، تأمین و اهدای دستکش، ماسک، بسته های بهداشتی و غذایی به نیازمندان مشارکت داشته اند.
به قول رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر، تا روز گذشته، ۵ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۸۸۱ لیتر مواد ضد عفونی کننده و همینطور ۲۳ هزار و ۷۰۸ لیتر الکل اهدا شده و توسط داوطلبان هلال احمر ۸۰۶۳ معبر و خیابان به مسافت ۹۲هزار کیلومتر، ۴۷۰ هزار و ۱۵۱ واحد اتوبوس، تاکسی و سواری، ۴۳ زندان، ۹۴ گرمخانه، ۳۳۶۴ مسجد، ۱۰۷۹همراه سرا و ۴۳۰ هزار و ۲۳۰ مورد سایر اماکن در سرتاسر کشور، ضد عفونی و گندزدایی شده است.
نصیری همینطور به تولید روزانه هزاران ماسک و لباس سرهمی بیمارستان توسط داوطلبان خانه های هلال در ۸۷۵ کارگاه تولیدی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: تا هفتم اردیبهشت ماه، یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۲۵۳ عدد ماسک، ۱۴۷ هزار و ۳۵۴ جفت دستکش و ۴۰ هزار و ۳۴ ثوب لباس سرهمی توسط داوطلبان هلال احمر تهیه و اهدا شده است.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اضافه کرد: همینطور با همکاری داوطلبان در این مدت ۵۹ هزار سبد و بسته غذایی و ۱۶۵ هزار بسته بهداشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع شده است. علاوه بر این، یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۸۰۶ ماسک به شکل تکی هم توزیع شده است.
نصیری اظهار نمود: اهدای ۷ هزار و ۶۱۷ واحد خون توسط داوطلبان هلال احمر، از دیگر برنامه های اجرا شده با همکاری داوطلبان هلال احمر بوده است. علاوه بر این، سازمان داوطلبان برای مقابله با ویروس کرونا برنامه های دیگری همچون صدور مجوز برای ۴۰ تشکل مردم نهاد، ارسال ۳ میلیون و ۳۹۳ هزار پیامک آموزشی و تهیه و توزیع ۵۴۳ هزار بروشور برای آگاه سازی داوطلبان و عموم مردم و همینطور دعوت به همکاری جهت شرکت در پروژه ها و برنامه های جمعیت هلال احمر را به اجرا درآورده است.
بر مبنای اعلام سایت هلال احمر، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تا هفتم اردیبهشت، ۶۳هزار و ۴۲۷ داوطلب هلال احمر و ۲ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۱۶۸ نفر از مردم از آموزش های این سازمان در حوزه مقابله با کرونا هم بهره مند شده اند. همینطور با همکاری ۵۷۹ پزشک و پیزاپزشک داوطلب در ۶۱ نقاهتگاه برگزار شده توسط هلال احمر، ۵۶هزار و ۱۷ نفر ساعت خدمت به بیماران مبتلا به کرونا عرضه شده است.1399/02/09
23:28:18
5.0 / 5
2692
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت