چند توصیه تغذیه ای برای مقابله با كرونا؛

غذای كافی بخوریم

غذای كافی بخوریم

به گزارش خود درمانی یك عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی دانشگاه شهید بهشتی چند سفارش تغذیه ای برای مقابله با كرونا داشت و اظهار داشت: غذاهایی كه ما می خوریم باید كافی و در تعادل باشند تا این سیستم خوب كار كند و به این باورهای غلط روی نیاوریم كه در ارتباط با بیماری كرونا حتما باید فقط سیر یا زنجبیل بخوریم. سیستم ایمنی یك سیستم جامع و كامل است و به جهت اینكه خوب كار كند نیاز داریم كه تغذیه سالم و متعادل داشته باشیم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، احسان حجازیان در این زمینه اظهار نمود: سیستم ایمنی مجموعه ای از اندام ها، سلول ها و بافت هاست كه در سرتاسر بدن پخش شده اند و در واقع یك سیستم منسجم و یكپارچه است كه می تواند بدن را در مقابل عوامل بیماری زا حفاظت كند.
وی ادامه داد: غذاهایی كه ما می خوریم باید كافی و در تعادل باشند تا این سیستم خوب كار كند و به این باورهای غلط روی نیاوریم كه در ارتباط با بیماری كرونا حتما باید فقط سیر یا زنجبیل بخوریم. سیستم ایمنی یك سیستم جامع و كامل است و به جهت اینكه خوب كار كند نیاز داریم كه تغذیه سالم و متعادل داشته باشیم.
حجازیان با اعلان اینكه منظور از تغذیه سالم و متعادل این است كه تمام اجزای آن بطور كافی و در تعادل به بدن برسند، اظهار داشت: گاهی وقتی این مواد بیشتر از حد نیاز به بدن می رسد و فرد گرفتار چاقی می شود همین بیشتر از حد رسیدن موجب می شود كه سیستم ایمنی بدن ما گرفتار ضعف شود.
وی اشاره كرد: تغذیه سالم یعنی از میان مواد غذایی كه لازم داریم بهترین ها را انتخاب نماییم.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با حضور در رادیو گفت و گو درباره منابع پروتئینی نیز سفارش كرد: بهتر است كه پروتئین ها از منابع گیاهی چون حبوبات به بدن برسد و اگر مقرر است افراد از گوشت استفاده كنند گوشت سفید مصرف كنند. گوشت قرمز حاوی اسیدهای چرب اشباع است كه در نهایت می تواند موجب التهاب بیشتر در بدن شود و سیستم ایمنی را تضعیف كند.1399/01/24
14:43:47
5.0 / 5
3303
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت