رئیس انستیتوی بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد:

واكنش آمریكا به ویروس كرونا تكان دهنده و مفتضحانه است

واكنش آمریكا به ویروس كرونا تكان دهنده و مفتضحانه است

خود درمانی: رئیس انستیتوی بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد می گوید كه واكنش دولت آمریكا به شیوع ویروس كرونا بسیار بدتر از هركشور دیگری در جهان بوده است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، رادیوی عمومی ملی آمریكا موسوم به «اِن پی آر» در مقاله ای ضمن بررسی واكنش كشورهای مختلف جهان به ویروس كرونا، به نقل از «آشیش جیها» مدیر مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد می نویسد كه «واكنش دولت آمریكا به ویروس كرونا بسیار بدتر از هر كشور دیگری است كه با این معضل بهداشتی دست و پنجه نرم كرده است».
جیها در ادامه وضعیت واكنش آمریكا به این ویروس را «تكان دهنده»، و یك «شكست مفتضحانه» خواند كه «مایه بهت و حیرت است!»
رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد در ادامه با ناباوری می افزاید: «من هنوز نمی فهمم كه چرا ما آزمایش های گسترده نداریم. ویتنام! ویتنام در مقایسه با آمریكا مردم بیشتری را آزمایش كرده است».
به گفته وی، واكنش به ویروس كرونا بطور شایان توجهی در سرتاسر جهان گوناگون بوده است، بطوری كه «برخی كشورها بسیار باپشتكار عمل كرده و واقعاً كار شایسته ای انجام داده اند. برخی كشورها نیز كاملاً با بی علاقگی به آن واكنش نشان دادند و من فكر می كنم كه الان به طوروسیعی به آن مبتلا شده اند. اینجا درس هایی است كه برای همه ما آموزنده است».
به گفته این مقام بهداشتی، كشورهایی همچون ایتالیا بعد از تشخیص اولیه موارد ابتلاء در مرحله انكار بودند و با وجود ابتلای افراد به این ویروس، آزمایش كافی انجام نداده و در جلوگیری از برگزاری گردهمایی های عمومی بسیار كُند عمل كردند و در نتیجه، با افزایش ناگهانی موارد ابتلاء روبرو شدند.


منبع:

1398/12/23
14:49:09
5.0 / 5
3415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت