تولید روزانه حدود 20 هزار لیتر مواد ضد عفونی كننده و 20 هزار ماسك های فیلتردار

تولید روزانه حدود 20 هزار لیتر مواد ضد عفونی كننده و 20 هزار ماسك های فیلتردار

به گزارش خود درمانی پیرو دستور اكید وزیر دفاع در برای كمك به كنترل ویروس كرونا در سطح كشور، تولید روزانه حدود ۲۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی كننده و ۲۰ هزار ماسك فیلتر دار در دستور كار سازمان صنایع دقاع وزارت دفاع قرار گرفت.


به گزارش خود درمانی به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع بامداد امروز با حضور در صنایع وابسته وزارت دفاع از خطوط تولید مواد ضد عفونی و ماسك های بهداشتی بازدید كرد.
وی در جریان این بازدید تصریح كرد: به دنبال دستورامیر سرتیپ حاتمی وزی دفاع در برای كمك به مهار ویروس كرونا و كمك به هموطنان عزیز كشورمان، صنایع مختلف وزارت دفاع بلافاصله نسبت به تولید انبوه مواد ضد عفونی كننده كه مورد نیازشدید امروز جامعه است فعالیت خویش را آغاز كردند كه خوشبختانه با تلاش شبانه روزی همكاران ما در صنعت دفاعی، روزانه ۲۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی كننده تولید و در اختیار هموطنان قرار می گیرد.
معاون هماهنگ كننده همینطور در بازدید از خط تولیدی ماسك های فیلتردار اظهار داشت: این ماسك ها بر مبنای شاخص استانداردها با بهترین كیفیت لازم طراحی و تولید شده است كه به دنبال دستور وزیر دفاع همكاران ما در صنعت دفاعی از سرریز فناوری های دفاعی نهایت استفاده و بهره را برده و قادرند بیش از۱۰۰ هزارماسك را طی یك هفته تولید و در اختیار مردم قرار دهند.
معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع ماسك های تولیدی را در دو نوع N۹۵ و۷۵۰ عنوان نمود و تصریح كرد: این ماسك ها با عنایت به اجزای تشكیل دهنده و بهبودهای صورت گرفته، قابلیت استفاده توسط كادر درمانی شامل پزشكان، بیماران و به صورت كلی تمامی افرادی كه در معرض آلودگی های شدید ویروسی قرار دارند را دارا می باشد.
وی در توضیح ساختار ماسك N۹۵افزود: این ماسك ساختار ۶لایه دارد و از ۲لایه پارچه با تكمیل خاص و لایه های داخلی با خواص كربن فعال و لایه ی جاذب ذرات میكرونی تشكیل شده است.
وی در تشریح ماسك مدل ۷۵۰ اضافه كرد: این ماسك به منظور استفاده عموم مردم طراحی و تولید شده است كه قابلیت جذب گازهای سمی، جذب میكرو ارگانیسم، جذب ذرات معلق آئروسل، جذب ویروس ها و قابلیت شستشوی چند باره با آب و بدون محدویت زمانی از خصوصیت های آن است
امیر سرتیپ شعبانیان ذرات كربن فعال، قابلیت فیلتراسیون انواع گازهای سمی و... را از خصوصیت های برجسته ماسك های تولید شده عنوان نمود.
امیر شعبانیان خاطرنشان كرد: این دو خطوط تولید قابلیت افزایش ظرفیت تولید در صورت نیاز جامعه و مجموعه های بهداشتی و درمانی را دارا میباشد1398/12/07
16:50:41
5.0 / 5
3714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت