چه افرادی باید برای شناسایی كروناویروس به مراكز درمانی بازگشت كنند؟

چه افرادی باید برای شناسایی كروناویروس به مراكز درمانی بازگشت كنند؟

به گزارش خود درمانی رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اشاره كرد: نیازی نیست هر كسی كه تمایل به انجام آزمایش تشخیص كروناویروس داشته باشد مورد آزمایش قرار گیرد؛ بلكه تنها افرادی مورد آزمایش قرار می گیرند كه دارای شرح حال مشكوك باشند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور درباب اینكه چه افرادی باید به مراكز درمانی برای شناسایی كروناویروس بازگشت كنند، اظهار داشت: در هیچ جای دنیا شرایط به این منوال نیست كه اگر شخصی احساس كرد به كروناویروس مبتلا است با مراجعه به مراكز درمانی فورا مورد آزمایش های ویژه قرار گیرد اما، اگر بیماری دارای علایم شبه آنفلوآنزا باشد و شرح حال مشكوك داشته باشد، توسط مركز درمانی مربوطه در استان و شهرستان نمونه آزمایشگاهی از او ستاندن شده و این نمونه به آزمایشگاه های مرجع ارسال می شود.
ایشان سپس اضافه كرد: آزمایشگاه مرجع، گزارش را به وزارت بهداشت یا دانشگاه علوم پزشكی مربوطه ارسال می كند، فلذا بازگشت افراد به كلینیك، مطب، بیمارستان و... و خوداظهاری در خصوص این كه تمایل به انجام آزمایش حتی با وجود اینكه خودشان هزینه را پرداخت كنند، پذیرفته شده نیست.
كمبود كیت تشخیص كروناویروس نداریم جهانپور درباب میزان كیت های تشخیصی كروناویروس موجود در كشور، اشاره كرد: برمبنای روند فعلی بیماری در ایران كمبود كیت آزمایشگاهی نداریم. روز گذشته چهارمین محموله كیت آزمایشگاهی از طرف سازمان بهداشت جهانی به صورت مستقیم به انستیتو پاستور تحویل داده شد؛ این محموله چهارمین محموله ارسال شده در یك ماه گذشته است.
جهانپور كه در یك برنامه تلوزیونی صحبت می كرد، اشاره كرد: هم اكنون چند برابر آزمایش های انجام شده فعلی همچنان كیت آزمایشگاهی داریم، اما به سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است كه كشور در ایام آتی نیازمند كیت های تشخیصی خواهد بود و امیدواریم روند تحویل كیت تشخیصی به صورت منظم صورت گیرد.
منبع:

1398/12/03
14:08:48
5.0 / 5
3914
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت