معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شاهرود:

انجام نخستین عمل جراحی قلب باز در شاهرود

انجام نخستین عمل جراحی قلب باز در شاهرود

به گزارش خود درمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شاهرود از انجام موفقیت آمیز چهار عمل جراحی قلب باز در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود آگاهی داد و اظهار داشت: حال بیماران رضایت بخش است.حسین شیبانی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه بخش جراحی قلب بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود فعال گردیده است، اظهار داشت: امكانات لازم برای جراحی قلب از یك سال قبل در این بیمارستان وجود داشت اما به سبب نقصها فعال نبود پس از روزگذشته استارت این بخش خورده است.
وی ضمن بیان اینكه با فعال شدن بخش جراحی قلب باز در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود عمل هایی نظیر بای پس رگ های قلب و تعویض دریچه در آن انجام می شود، اضافه كرد: از روز گذشته چهار بیمار عمل شده و الان نیز بیمار پنجم در حال پذیرش است.

انجام ۱۵۵۰ آنژیو بر روی بیماران شاهرودی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شاهرود بابیان اینكه بخش آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی قلب در تاریخ ۹۷.۱۰.۸ فعال شد، اظهار داشت: در این بازه زمانی یك ساله تابحال یك هزار و ۵۵۰ مورد آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی قلب بر روی بیماران صورت گرفته است.
شیبانی بابیان اینكه حال چهار بیمار عمل شده خوب است، در ادامه اشاره كرد: دو اتاق عمل با تمام امكانات به روز با بهترین برندها كنار هم و آی سی یو جراحی قلب با هشت تحت و به همراه بخش های اداری در این بیمارستان وجود دارد كه با شروع به كار بخش جراحی قلب باز، معدود بیمارانی خواهند بود كه نیازمند اعزام از شاهرود به سایر مراكز باشند.
وی اضافه كرد: آنژیوگرافی یك نوع عكس برداری از رگ های قلبی و آنژیوپلاستی نیز همان فنر گذاری است و برای بیمارانی عمل جراحی قلب باز صورت می گیرد كه رگ های قلبی بیمار با این روش ها باز نشود كه باید گفت ورزش، استفاده از رژیم غذایی مناسب و چكاپ سالانه می تواند ریسك ابتلاء به این بیماری را كم كند.

آمار بالای بیماری های قلبی در شاهرود
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شاهرود در پاسخ به این پرسش كه شیوع بیماری های قلبی در این شهرستان چگونه است، اظهار داشت: با توجه به این كه بررسی بیولوژی درباب بیماری های قلبی صورت نگرفته است پس نمی توان از آمار، اعداد و درصد به یقین مطلبی عنوان نمود.
شیبانی در ادامه اشاره كرد: اما آمار دیابت در شاهرود به نسبت نرم كشوری بالا گزارش می شود كه با توجه به این كه دیابت یكی از شاخصهای ایجاد ناراحتی های قلبی است بنظر می رسد احتمالاً باید آمار بیماران قلبی نیز در شاهرود به تناسب بالا باشد.
وی اضافه كرد: باتوجه به تعداد آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی كه در این بیمارستان صورت گرفت بنظر می رسد بطور متوسط از یك الی سه عمل جراحی را در روز داشته باشیم كه این آمار بالایی برای شاهرود شمرده می شود.


منبع:

1398/10/21
14:21:29
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت