قاضی زاده هاشمی:

برای به زانو درآوردن خصم زمان به جذب حداكثری و وحدت نیازمندیم

برای به زانو درآوردن خصم زمان به جذب حداكثری و وحدت نیازمندیم

به گزارش خود درمانی عضو سابق هیات دولت با عرض تسلیت و تعزیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، هرگونه بهره برداری سیاسی و جناحی از واقعه شهادت وی را خیانت به خون این شهید دانست و تصریح كرد كه در شرایط فعلی برای به زانو درآوردن خصم زمان به جذب حداكثری و وحدت همه مردم كشور به شدت نیازمندیم.


دكتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه مراسم خاكسپاری پیكر شهید سردار سلیمانی در گفتگو با ایسنا، درباره علت محبوبیت شهید سردار سلیمانی بعنوان چهره ای ملی اظهار داشت: نفرت ملت های مسلمان از استكبار در سراسر جهان هیچ وقت به اندازه دو دهه اخیر افزایش پیدا نكرده بود و آمریكا و اسراییل طی این سال ها جنایت های بیشماری را در منطقه ما بخصوص در افغانستان، پاكستان، عراق و لبنان انجام دادند؛ جنایاتی كه تنها یكی از آنها ایجاد و پرورش القاعده و داعش بود و مردم در دوران معاصر شاهد جنایت های آنها بودند. ازاین رو مسلمانان چه در منطقه و چه در جهان حضور سردار سلیمانی را گرامی می داشتند و در طول ۱۰ سال قبل به علت این كه ایشان مقابل آمریكا، صهیونیست ها و تكفیری ها مردانه ایستاد و با دوستانش و عزیزانش در جبهه مقاومت، آنها را در همه عرصه ها به عقب راند، برایش احترام ویژه ای قائل بودند.
وزیر سابق بهداشت افزود: مردم ایران هم از صمیم قلب ایشان را دوست داشتند و دارند؛ چونكه در طول ۴۰ سال با همه وجود احساس می كردند كه او سرباز كشورشان است. معتقدم مردم ما بسیار باهوش هستند و متوجه می شوند كه چه كسی و با چه انگیزه ای برایشان قدم برمی دارد. حاج قاسم حاضر بود در همه لحظه ها جانش و از آن بالاتر آبرویش را برای دفاع از مردم و كشورش فدا كند. حاج قاسم هیچ گاه مردم را تقسیم نمی كرد؛ چه در داخل و چه در خارج از كشور؛ همه را به یك نسبت عزیز می داشت و خیر آنها را می خواست و این را مردم متوجه می شدند. او كمتر حرف می زد و بیشتر عمل می كرد؛ این مهم را مردم می فهمیدند.
قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: مردم می دانستند كه قاسم سلیمانی و یارانش به استقبال دشمن در فرسنگ ها فاصله از مرزهای ایران عزیز می روند و مفهوم سربازی و سربِداری چیزی جز این نیست. حاج قاسم از دوران دفاع مقدس آموخته بود كه دشمن را نه در خاك خودمان بلكه در خارج از مرزها باید دنبال كرد و به آن امان نداد كه نزدیك این آب و خاك شود. مردم حاج قاسم را از این بابت گرامی می دارند و حق شناسی می كنند؛ چون كه او گرفتار حاشیه ها نشد و هیچ گاه هدفش را گم نكرد و همیشه با مردم بود و هیچ گاه با مردم با درشتی سخن نگفت و آنها را متهم نكرد. مردمی كه این چند روز به خیابان ها آمدند با تمام وجود این حقیقت را در مورد قاسم سلیمانی باور كرده بودند كه او مصداق عینی أَشِدَّاءُ عَلَی الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ بود و این مورد را هم ناشی از اعتقاد وی به اخلاق اسلامی و عمل به آن و زندگی علوی می دانستد؛ كه جوهر و خمیر مایه همه كارها و تصمیمات او بود. طبیعی است وقتی مثل او پاك و خالص و بی ریا شدی، می شوی محبوب دل های همه قشرها و اینگونه حاج قاسم به مقام شهادت نائل شد و شد سردار دل ها.
وی همینطور در پاسخ به این سؤال كه شهادت سردار ملی چه اندازه باعث وحدت و همبستگی بیشتر از پیش اقشار مختلف مردم ضد آمریكا و همپیمانانش خواهد شد؟ به ایسنا اظهار داشت: بدون شك مسئولین جمهوری اسلامی و جریان های سیاسی لازم است فضای بوجود آمده پس از شهادت سردار عزیز را قدر بدانند؛ كسی، گروهی و جریانی دنبال بهره برداری سیاسی از این موقعیت نباشد كه بطور قطع خیانت به خون این شهید عزیز و سایر همرزمانش است.


وی با اشاره به حضور پرشكوه و تاریخی مردم در این مراسم فارغ از جناح بندی ها، اظهار داشت: این موقعیت به بركت خون شهید، آن هم شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران شان در كشور ما و همینطور در كشور عراق و كل منطقه بوجود آمده است و باید این بركت را قدر بشناسند و باور كنند كه برای به زانو درآوردن خصم زمان به جذب حداكثری و وحدت همه مردم كشور به شدت نیازمندیم. من معتقدم مردم ما و دلسوزان ایران عزیز مثل همیشه قدرشناسی و وظیفه خویش را به نحو احسن انجام دادند.
هاشمی با انتقاد از رفتار و عملكرد برخی افراد و تریبون ها كه به عقیده او به دنبال ایجاد تفرقه و جناج گرایی و قدرت طلبی و سیاست بازی و طمع قدرت در كشور می باشند، تصریح كرد: حالا باید دید آیا برخی سیاسیون و كسانی كه تریبون رسمی و غیررسمی در اختیار دارند و نزد افكار عمومی اثرگذارند، این مرحله را چطور طی خواهند كرد؛ بخصوص آنهایی كه به كج راهه رفتند به راهی كه حاج قاسم نشان داد كه آن صراط مستقیم الهی است، هدایت می شوند یا اینكه این دفعه هم مثل دفعات قبل كفران نعمت می كنند و مسیر باطل خودشان را كه سبب صدمه و ضربه به امت اسلامی، انقلاب اسلامی، كشور و جمهوری اسلامی ایران و آرمان های امام و ر هبری می شود، ادامه خواهند داد.
وی همینطور در پاسخ به این سؤال كه چه چیزی سبب شد كه ترامپ مستقیما فرمانده آخر بخشی به داعش را به شهادت برساند؟ اظهار داشت: صحیح است كه ترامپ فرمان این جنایت را صادر كرد، اما باید قبول كرد كه این چهره واقعی امپریالیسم آمریكاست كه در تصمیم ترامپ یك مرتبه دیگر چهره كریه خویش را نمایان ساخت. موافق این تحلیل نیستم كه برخی تلاش دارند ثابت كنند كه رئیس جمهور آمریكا گول خورده یا سرش كلاه رفته یا اطلاعات و مشاوره غلط دریافت كرده و منجر به این تصمیم نابخردانه شده؛ خیر. واقعیت نظام سلطه همین است و در این مورد هیچ تفاوتی بین آمریكا و خیلی از كشورهای غربی نیست. همه روسای جمهور آمریكا طی ۴۰ سال گذشته، همین رفتار را داشتند و تنها شكل آن متفاوت بوده، اما نفس آن چیزی جز جنایت و زورگویی نبوده است.
قاضی زاده هاشمی افزود: بالاخره ایران علاقه مند است كه در منطقه صلح و آرامش باشد و كشورها بتوانند در كنار هم با صلح و آرامش و بدون دخالت دیگران زندگی كنند؛ چیزی كه نظام سلطه نمی خواهد و دنبال منافع خود است و به بدترین ابزار هم متوسل می شود به جهت اینكه بتواند به هدفش برسد. معتقدم اگر ترامپ هم نبود، فرد دیگری بود كه نسبت به سربازی كه با دست خالی و تكیه بر ایمان و جوانان انقلابی، همه معادلات و نقشه های آنها را كه با صدها و بلكه هزاران میلیارد دلار طراحی شده، نقش بر آب می كرد، بغض خویش را مخفی نمی كرد و چه بسا همین جنایت را انجام می داد.
وی افزود: قاسم سلیمانی به اتفاق یارانش كه بیشتر از همه به آن شبیه بودند مثل سید حسن نصرالله، ابومهدی المهندس، ابوحسن كه حالا جای ابومهدی را گرفته و با دعا و هدایت مقام معظم رهبری و امدادهای الهی و نصرتی كه خداوند متعال وعده داده، توانستند پوزه آمریكا و اسراییل را در یك دهه گذشته به خاك بمالند. همینطور توانستند امرای خائن و مرتجع منطقه را روسیاه كنند و آنها را به ملت های خودشان بهتر از گذشته معرفی كنند. قاسم سلیمانی همه آنها را زمین گیر كرد و طبیعی بود كه نظام سلطه نمی توانست تحمل كند و خشم خویش را به زشت ترین شكل ممكن به مردم منطقه و جهانیان با به شهادت رساندن آنها نشان داد و ننگ ابدی را در كارنامه خودشان و كشور آمریكا ثبت كردند.
قاضی زاده هاشمی در پاسخ به اینكه از نظر شما پس از شهادت سردار سلیمانی معادلات سیاسی منطقه تا چه اندازه بر خلاف تصورات آمریكا پیش خواهد رفت؟، اظهار داشت: فكر می كنم آمریكا و هم پیمانان شان این مسیر را ادامه خواهند داد آنها برای ماندن در منطقه غرب آسیا به هر جنایتی دست می زنند، اما در مقابل، جبهه مقاومت گسترده تر و مصمم تر از گذشته، با هدف واحد و در صفوف یكپارچه در مقابل آنها می ایستند كه ثمره این ایستادگی هم به اذن خدا در یك دهه آینده آشكار خواهد شد.
هاشمی افزود: البته اینطور نیست كه انتظار داشته باشیم كه ظرف چند ماه آینده شاهد این نتایج باشیم. گرچه تصمیمی كه پارلمان عراق (مبنی بر خروج نیروهای آمریكایی از خاك عراق) در روز گذشته گرفت، تصمیمی بسیار مهم بود كه امیدواریم طی یكسال آینده بتوانند آنرا عملیاتی كنند. البته از مراجع عزیز عراق هم انتظار می رود كه همانند همیشه به كمك جوانان انقلابی شان بیایند و اجازه ندهند كه در این فرصت استثنایی ایجاد شده، خون این شهدا بی نتیجه بماند. مهم می باشد كه مراجع عراق هم حمایت كرده، فتوا دهند و حضور نیروهای مسلح امریكایی و اروپایی را در عراق كه مهم ترین تهدید برای امنیت و آسایش مردم عراق و منطقه محسوب می شوند، نهی كرده و از تصمیم پارلمان عراق با حكم شرعی خود جانبداری كنند.
هاشمی تصریح كرد: فكر می كنم روزی جهان استكبار خواهد فهمید كه با ملت های مسلمان نمی توانند با زبان زور و سلطه صحبت كنند؛ چونكه تعدی و تجاوز به قلمرو حقوق مسلمانان تاوان سختی برای متجاوزان دارد. واقعا این عبارت شعار و بیان یك احساس نیست، بلكه حقیقتی است كه البته احتیاج به هوشیاری عمیق، صبر و مقاومت ملت ها بخصوص مردم عزیز ایران دارد. معتقدم كه در اینجا بار امانت سردار سلیمانی، یاران قدیم و جدید ایشان و همه شهدای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و میراثی كه برای دفاع از امت اسلامی و ایران و ایرانی برجای گذاشته اند، برای مسؤلان فعلی ایران در همه رده ها و بخش ها بسیار سنگین است. برای رسیدن به این مهم باید اخلاص سردار سلیمانی را بشناسیم و تلاش نماییم بی ریا و مخلصانه در آن مسیر قدم برداریم.
وی با اشاره به اینكه ما با دوران اول انقلاب اسلامی فاصله گرفته ایم، افرادی كه در آن دوران تربیت شدند، همه آنها از جنس قاسم سلیمانی بودند عنوان نمود كه مسؤلان ما باید اول از همه اخلاص را در خودشان بیافرینند؛ البته نه فقط مسؤلان، بلكه همه ما اگر كج راهه رفتیم، باید به صراط مستقیم برگردیم. در عین حال به نظر می آید پیش از اینكه از رفتن و شهادت سردار سلیمانی درسی به دیگران دهیم، خودمان از این شهید بزرگوار درس بگیریم و با توسل به علم و رعایت اخلاق اسلامی مشكلات مردم و كشور را حل نماییم. در این صورت نصرت الهی فراهم خواهد شد و نیروهای بیگانه به زانو در خواهند آمد. امیدوارم در ادامه تلاش هایی كه سردار مقاومت داشت، تمام نقشه های آمریكا و اذنابش نقش بر آب شود و همه مردم مسلمان منطقه، به هدف مقدسی كه وجود دارد، برسند و بتوانند در كنار یكدیگر با آرامش و آسایش زندگی كنند و بخشی از جامعه موثر بین المللی در این منطقه باشند.
وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به شخصیت سردار قاآنی-فرمانده جدید سپاه قدس، با اشاره به اینكه سردار قاآنی یكی از ذخیره های دوران دفاع مقدس است، اظهار داشت: حاج اسماعیل قاآنی از جنس حاج قاسم سلیمانی و بهترین جانشین برای حاج قاسم بود؛ او دانش و تجربه نظامی فراوان دارد. در دوران دفاع مقدس ایشان فرمانده تیپ امام رضا از مشهد و بعد هم فرمانده لشگر نصر بود. نزدیك به یك ربع قرن در سپاه قدس بی سر و صدا اقدامات بزرگی انجام داد. در آینده خواهیم دید كه سردار قاآنی به كمك یاران حاج قاسم چگونه این راه را با صلابت دنبال خواهد نمود. سردار قاآنی خیلی كم حرف می زند و فقط عمل می كند. خیلی از خصوصیات شان شبیه به سردار قاسم سلیمانی است.
هاشمی تصریح كرد: او تا به امروز رسانه ای نشده كه البته خودش تمایل نداشته است. این مورد حاكی از تقوا، عزت نفس و سلامت روح این سردار بزرگ است. همه عزیزان دوران دفاع مقدس و فرماندهان محور مقاومت ایشان را می شناسند و به همان اندازه كه سردار قاسم سلیمانی برای ایشان ارزش و احترام قائل بود، احترام قائلند. مطمئن هستم كه امام عصر (عج) و ارواح طیبه شهدا و بخصوص مراد ایشان كه سپهبد سردار قاسم سلیمانی بود و خانواده های داغدارشان و دعای خالصانه مردم عزیز و شریف ایران و هدایت های مقام معظم رهبری و تاییدات ایشان بر شتاب راهی كه فرمانده آنها برگزیده بود، خواهد افزود. امیدواریم خداوند ایشان را كمك نماید تا بتواند اهداف باقی مانده شهدای عزیز را به كمك یاران شان در سراسر جهان بخصوص در منطقه محقق كند.

1398/10/17
14:48:20
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: امداد , بهداشت , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت