رییس كل سازمان نظام پرستاری مطرح كرد

كمبود پرستار در كشور

كمبود پرستار در كشور

به گزارش خود درمانی رئیس كل سازمان نظام پرستاری با اشاره به كمبود نیروی پرستاری در كشور، بر ضرورت جذب سالانه حداقل ۹هزار پرستار جدید تاكید نمود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر محمد میرزابیگی در مراسم گرامیداشت روز پرستار كه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت و تعدادی از مسئولان و پرستاران كشور برگزار شد، ضمن تبریك ولادت حضرت زینب (س)، اظهار داشت: به جامعه پرستاری و مسئولین كشور تبریك ویژه می گوییم؛ چونكه ثابت كردند اگر پیگیری مشكلات از روش های اصولی اتفاق افتد، هیچ بن بستی وجود نخواهد داشت؛ چونكه دیدیم در كمتر از دو ماهی كه دوره پنجم نظام پرستاری شروع به كار كرده، با اجماع مناسب با مسئولین، موانع در حال برطرف شدن هستند.
وی ضمن تشكر از نگاه ویژه مقام معظم رهبری به پرستاران در دیدار روز گذشته پرستاران با ایشان، افزود: این نگاه ویژه و سفارش های حكیمانه ایشان سرلوحه ادامه فعالیت ما خواهد بود.
میرزابیگی همینطور از دولت، مجلس و وزیر بهداشت تشكر و بیان كرد: طی یك ماه گذشته جلسات و دیدارهایی برای رفع مشكلات با این بزرگواران داشتیم كه رهنمود رفع موانع است.
وی با اشاره به معضل كمبود نیروی پرستاری، خاطرنشان كرد: كمبود نیروی پرستاری ضربه مهلكی بر پیكره سلامت كشور وارد كرده است. با عنایت به میزان بازنشستگی های سالانه پرستاران و به ازای تاسیس بیمارستان های جدید، باید حداقل سالانه ۹۰۰۰ پرستار جذب بدنه خدمت شوند.
وی ادامه داد: می دانیم كه شخص وزیر بهداشت از روز اول نارضایتی خویش را از نظام پرداخت بر مبنای سامانه قاصدك اعلام نموده بودند و امروز خوشحالیم كه این سامانه از فعالیت باز مانده و وزارت بهداشت درصدد شروع به كار سامانه پرداختی جدیدی است تا دیگر شاهد معوقات طولانی مدت تا ۲۲ ماه نباشیم.
میرزابیگی خاطرنشان كرد: جامعه پرستاری، جامعه نجیبی است كه همچنان مشكلات را تحمل می كند.
وی در خاتمه اظهار داشت: پیگیری ما برای رفع مشكلات مداوم است و تنها در آستانه روز پرستار به فكر رفع مشكل نمی افتیم. نگاه پرستار به بیمار نگاهی محبت آمیز است و پایبندی به اخلاق و عرضه خدمت خالصانه وظیفه پرستاران و رفع مشكلات وظیفه مسئولین است.
منبع:

1398/10/13
11:34:34
5.0 / 5
4535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت