وزیر بهداشت خبر داد؛

افتتاح بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم ۲ ماه دیگر

افتتاح بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم ۲ ماه دیگر

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از اختصاص ۱۳ میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم اطلاع داد و اظهار داشت: این مركز تا دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، سعید نمكی پس از ظهر چهارشنبه در مسافرت خود به استان قم كلینیك ویژه بیمارستان شهید بهشتی را كه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان ساخته شده است را افتتاح نمود. وی سپس در حاشیه بازدید خود از بیمارستان نیمه كاره امیرالمؤمنین(ع) در گفتگو با خبرنگاران تصریح كرد: این بیمارستان كه خیریه است مشكلاتی در زمینه بهره برداری داشته كه طی جلساتی با استاندار و نماینده مردم قم در مجلس قرار شد كمیته و كارگروهی برای رفع مشكلات آن تشكیل گردد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: مشكلات انشعابات بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) برطرف شده و مشكل تأمین مالی ضمن تعهدات خیر برطرف خواهد شد همینطور برای تأمین منابع مالی تأسیسات این بیمارستان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت كه ۳۰ میلیارد تومان دیگر هم خیرین تأمین كردند و مقرر است تا دو ماه دیگر به بهره برداری كامل برسد.
افتتاح كلینیك شهید بهشتی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومانوی درباره كلینیك ویژه شهید بهشتی قم هم اظهار داشت: این كلینیك بعنوان كلینیك معین برای بیمارستان شهید بهشتی است و پیوست مهمی برای این بیمارستان دارد و بیماران از سطح یك به این كلینیك ارجاع می شوند و برای آن اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است. نمكی اضافه كرد: ۶۰۰ كلینیك دیگر مقرر است در سطح كشور مشابه این كلینیك در آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد كه مساحت آن ۵ هزار و ۲۴۰ متر مربع در ۴ طبقه در اختیار مردم قم قرار می گیرد. او در آخر با اشاره به وضعیت گسترش آنفلوانزا در كشور، اظهار داشت: ویروس آنفلوانزا قاتل سركشی بود كه مشكلاتی را در كشور ایجاد كرد ولی خوشبختانه با برنامه ریزی مهار و الان مبتلا شدن به آن سیر نزولی پیدا كرده است. به قول وزیر بهداشت تا هفته آینده این ویروس در كل مهار خواهد شد ولی این به این مفهوم نیست كه دیگر مسائل بهداشتی و خود مراقبتی را كنار بگذاریم باید به صورت مداوم نسبت به شستشوی دست ها و رعایت مسائل بهداشتی مراقبت بیشتری داشته باشیم. گفتنی است، در كلینیك ویژه شهید بهشتی قم روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ پزشك متخصص و فوق تخصص برای بیماران خدمات درمانی عرضه می كنند.

1398/09/23
17:20:07
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت