بررسی و ثبت فشار خون بیشتر از ۲۶ میلیون نفر در سراسر كشور

بررسی و ثبت فشار خون بیشتر از ۲۶ میلیون نفر در سراسر كشور

به گزارش خود درمانی رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: در مرحله اجرایی بسیج ملی كنترل فشارخون، تابحال فشار خون ۲۶ میلیون نفر در سراسر كشور ثبت شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور درمورد آخرین آمار بسیج ملی كنترل فشار خون، اظهار نمود: بر مبنای آمارها، در سال ۹۶ در كشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری های در رابطه با فشار خون بالا جان خویش را از دست داده اند و لزوم داشت كه توجه همگانی به كنترل این بیماری معطوف شود.
وی با اشاره به اینكه بسیج ملی كنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و عملیاتی اجرا می شود، اضافه كرد: فاز اجرایی این بسیج ملی از ۱۵ تیرماه، در مراكز درمانی، ایستگاه های سلامت و نقاط تعیین شده در سطح كشور عملیاتی شده است و تابحال ۲۶ میلیون فشارخون در سراسر كشور مورد سنجش قرار گرفته و ثبت شده است.

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از بیماری های غیرواگیر بعنوان عمده ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد كرد و اظهار داشت: یكی از مهم ترین عوامل بیماری های غیرواگیر، فشار خون و عدم كنترل آن است. ازاین رو در بسیج ملی كنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون هستیم و این بیماران بعد از تشخیص، به سطوح بعدی ارجاع داده می شوند.

بنابر اعلام وبدا، بسیج ملی كنترل فشارخون از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی فشارخون، با شعار "فشارخون؛ بدانیم و اقدام كنیم"، در سراسر كشور شروع شده و الان در مرحله اجرایی قرار دارد.1398/04/10
20:08:55
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت