شرایط نرمال بازار دارو و كاهش كمبودها

شرایط نرمال بازار دارو و كاهش كمبودها

به گزارش خود درمانی رئیس سابق سازمان غذا و دارو اظهار داشت: در ماه های اول اعمال تحریم ها، كمبود دارویی از چندده قلم به شرایط نرمال رسیده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر اصغری در مراسم تكریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: درمان بدون دارو ناقص بوده و سلامتی بدون تامین غذای سالم غیر ممكن است؛ ازاین رو حوزه بهداشت با غذا و حوزه درمان با تامین داروی كیفی پیوند خورده است.
وی ادامه داد: فعالیت در حوزه غذا و دارو مسئولیت سنگینی است و به علت نوع و ماهیت كار و بیزینس هایی كه با ارقام درشت در ارتباط می باشد و وظیفه سازمان در حوزه صدور مجوزهایی در بازار پررقابت تجارت برای گرفتن سهم بیشتر، متاسفانه مورد افترا واقع می گردد. به این علت وجهه سازمان در بیرون و دید سیستم های نظارتی به علت گزارشاتی از جانب بیزنس من ها متاثر شده است و در نتیجه نگاه هایی را به دنبال دارد كه شایسته این قشر خدمتگزار نیست.
رئیس سابق سازمان غذا و دارو افزود: تلاش كردیم در این مدت سیستم های مختلف نظارتی مانند مجلس را در مورد وظیفه سنگین و عملكرد شایسته خدمتگزاران در این دوره و دوران قبل این حوزه آگاه نماییم.
وی افزود: خدمتگزاران در حوزه دارو چه در دوران تحریم گذشته كه با كمبود چندصد قلمی مواجه بودیم و چه در تحریم های اخیر كه كمبودها به چندده قلم رسید، نقش خویش را ایفا كردند و علیرغم گرفتاری هایی كه داشتیم، توانستیم بازار را به حالت نرمال برسانیم.
اصغری خاطرنشان كرد: با همكاری هم توانستیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم كه عمده مشكلات به علت ناهماهنگی ها در خارج از این سیستم بوده و در تامین منابع و نقدینگی بود، اما خوشبختانه در شرایط خوبی هماهنگی ها بیشتر شده و بخش عمده مشكلات رفع شد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به اینكه اعمال تحریم ها جنگ اقتصادی به حساب می آید، تصریح كرد: امیدواریم شرایط سخت دارویی را در تحریم با پرچمداری دكتر پیرصالحی پشت سر گذاشته و با كمترین عارضه سپری نماییم.
اصغری اظهار داشت: دكتر نمكی صنعت دارو و سازمان غذا و دارو را به خوبی می شناسد و ارتباطات مناسب دارد كه در شرایط تحریم با اولویتی كه برای نیازهای غذا و دارو داده می شود، امیدوارم منشاء خیر باشد.1397/10/18
14:34:39
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: بهداشت , دارو , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت