رئیس پژوهشكده علوم غدد درون ریز و متابولیسم:

سالانه ۴ درصد تهرانی ها به دیابت مبتلا می شوند

سالانه ۴ درصد تهرانی ها به دیابت مبتلا می شوند

خود درمانی: رئیس پژوهشكده علوم غدد درون ریز و متابولیسم اظهار نمود: سالانه چهار درصد افراد درشهر تهران به بیماری دیابتی مبتلا می شوند و برای پیشگیری این سوژه راهكارهای خوبی نمایش شده است و بیشتر از ده دستورالعمل به وزارت بهداشت پیشنهاد داده ایم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، وی در مراسمی كه شب گذشته (پنج شنبه ۲۴ آبان) به مناسبت بیستمین سال پژوهش و مشاركت مردمی در ارتقاء سلامت " مطالعه قند و لیپید ایران" در پژوهشكده غدد درون ریز و متابولیسم برگزار شد، اظهار نمود: مطالعات گسترده لیپید در حوزه سلامت انجام می شود؛ از سال ۷۷ این مطالعات در شهر تهران انجام شد و از سال ۸۰ برای تغییر در شیوه زندگی طراحی شده است.
دكتر فریدون عزیزی اظهار نمود: لیپید سلامت روانی و اجتماعی را شامل میگردد و در این طرح نتایج مختلف بیماری های غیر واگیر بررسی می شوند.
عزیزی با اشاره به برنامه ریزی ها برای لیپید اظهار داشت: در سطوح مختلف اجتماعی طرح لیپید انجام گرفته است و توانمند سازی جامعه باز در این طرح درنظر گرفته شده و افراد زیر مجموعه آن مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
رئیس پژوهشكده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با اشاره به اینكه عوامل ژنتیكی و ارثی در بیماری های غیر واگیر تاثیر دارند اظهار داشت: ماسعی كرده ایم كه به افراد آموزش های لازم در زمینه های محتلف را بدهیم؛ حالا به ازای هر ۱۰۰ نفر در تهران، یك نفر به مبتلا به دیابت نوع دو وجود دارد كه با تغییر سبك زندگی این میزان به شش دهم رسیده است.
عزیزی درباره مطالعات حوزه لیپید اظهار داشت: ۳۰۰ نفر از دانشمندان در تجزیه و تحلیل و نمایش گزارش و مطالعه قند و لیپید و ۷۲ نفر در اجرای برنامه همكاری داشته اند و استمرار این مطالعات تاثیر زیادی بر سلامت جامعه دارد.1397/08/25
17:50:56
5.0 / 5
4981
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت