پیش بینی شمار قربانیان سرطان در سال ۲۰۱۸

پیش بینی شمار قربانیان سرطان در سال ۲۰۱۸

خود درمانی: سرطان امروزه به یكی از اصلی ترین دلایل مرگ و میر انسان ها تبدیل گشته است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، نتایج آخرین تحقیقات آژانس بین المللی مطالعات سرطان نشان داده است در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به علت مبتلا شدن به این بیماری جان خویش را از دست خواهند داد. این سازمان همینطور تخمین زده است كه تعداد موارد جدید مبتلا شدن به سرطان به ۱۸.۱ میلیون مورد برسد.
این مركز تحقیقاتی و پژوهشی همینطور می گوید در سال ۲۰۱۲ و به صورت تخمینی هشت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بر اثر مبتلا شدن به بیماری سرطان جان خویش را از دست دادند. این در شرایطی است كه موارد جدید مبتلا شدن به این بیماری ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مورد بوده است.
طبق اعلام این مركز پژوهشی، رشد جمعیت، پیری و همینطور توسعه اجتماعی و اقتصادی از عواملی هستند كه میزان مبتلا شدن به سرطان را افزایش داده اند.

كابوس سرطان در جای جای جهان
هیچ منطقه ای در این كره خاكی از رشد قارچ گونه سرطان در امان نیست و این كابوس هر روز نقاط بیشتری را در چهار گوشه جهان در بر می گیرد. اما آسیا اصلی ترین محل مبتلا شدن به سرطان به حساب می آید. حدود ۵۷ درصد از سرطان های كل جهان كه به مرگ می انجامند در قاره كهن مشاهده می شوند. همینطور چیزی حدود نیمی از كل موارد مبتلا شدن به سرطان هم در قاره آسیا روی می دهد.
قاره اروپا با اینكه تنها ۹ درصد جمعیت جهان را به خود مختص كرده است، اما سهمی ۲۰ درصدی در آمار مرگ و میر بر اثر مبتلا شدن به سرطان دارد. همینطور ۲۳ درصد از موارد جدید مبتلا شدن به این بیماری در قاره سبز ظهور می كند.
پس از آسیا و اروپا، آمریكا در جایگاه سوم قرار دارد. قاره ای كه ۱۴ درصد از سرطان های منتهی به مرگ در آن دیده می گردد.

انواع سرطان در سال ۲۰۱۸
تخمین ها از آن حكایت می كند كه سرطان ریه در سال ۲۰۱۸ مرگبارترین نوع این بیماری باشد. تخمین زده می گردد كه سرطان ریه طی سال جاری جان یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از بیماران مبتلا به سرطان را خواهد گرفت. پس از ریه، روده، معده، كبد و البته پستان چهار ضلع دیگر از پنج ضلعی سرطان های رایجِ كشنده را تشكیل می دهند. این پنج عضو از بدن، بیش از سایر بخش های بدن به علت مبتلا شدن به سرطان جان افراد را در سال ۲۰۱۸ در سطح جهان خواهند گرفت.
به گزارش یورونیوز، كریستوفر ویلد، مدیر كل این موسسه در مورد جزئیات این گزارش می گوید: برای مقابله با افزایش اخطار دهنده مبتلا شدن به سرطان، پیشگیری نقش كلیدی ایفا می كند و فراهم كردن زمینه ها برای آموزش در جهت پیشگیری از این بیماری ضروری به نظر می آید.1397/06/24
15:09:24
5.0 / 5
5564
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت