سرخط خبرهای اجتماعی ایسنا در ۱۴ مرداد

شرط ادامه فعالیت شهردار تهران، حذف بیمه رایگان چند بیمه ای ها

شرط ادامه فعالیت شهردار تهران، حذف بیمه رایگان چند بیمه ای ها

خود درمانی: تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از احتكار دارو، تهیه لیست ۹۱ نفره از بازنشستگان شهرداری تهران، پوشش۷۰۰هزار سالمند در بهزیستی، سردرگمی برای حل ورشكستگی آب و... و. همچون مهم ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در چهاردهم مرداد ماه است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، مهم ترین خبرهای اداره تحریریه اجتماعی ایسنا در چهاردهم مرداد ماه به شرح زیر است:
تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از احتكار دارو/ فراخوان خروج ۲۲۰ قلم دارو از انحصار واردات
سخنگوی سازمان غذا و دارو جزئیات تشدید نظارت بر بازار دارویی كشور را شرح داد و اظهار داشت: بحث تشدید نظارت ها در حوزه دارو موضوعی است كه مورد بحث قرار گرفته است و بر همین مبنا مقرر است سامانه های HIX یا TTAC یا تیتك تا سطح عرضه نهایی و داروخانه ها گسترش یابند تا بتوانیم داروخانه ها را تحت پوشش داشته باشیم. همینطور بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده سامانه TTAC به حوزه داروهای كمیاب هم توسعه پیدا كرده و هم اكنون محل عرضه بخش عمده ای از داروهای كمیاب بر روی اپلیكشن TTAC قابل رویت است.
حذف بیمه رایگانِ چند بیمه ای ها
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به رونمایی از سامانه ۱۶۶۶ این سازمان در جهت ارتباط بهتر با مردم و مراكز طرف قرارداد، اظهار داشت: یكی از رویكردهای جدی ما در برنامه عملیاتی، مشتری مداری و تكریم ارباب و رجوع است آن هم نه در لفاظی و شعار بلكه در عمل.
تهیه لیست ۹۱ نفره از بازنشستگان شهرداری تهران/ خداحافظی ۴۴ نفر از مدیران
سخنگوی شورای شهر تهران در مورد جزئیات لیست بازنشستگان شهرداری كه مشمول اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران می شوند، توضیحاتی عرضه كرد.
شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان
در صورت ابلاغ اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان، شهردار تهران ادامه فعالیتش را منوط به دریافت استفساریه از مجلس شورای اسلامی خواند.
۹۶ درصد كودكان كار و خیابان با والدینشان زندگی می كنند/ به این كودكان «پول» ندهید
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر اینكه این سازمان به هیچ وجه زباله گردی برای كودكان را نمی پذیرد، اظهار داشت: واگذاری این كار از جانب شهرداری به پیمانكارن نباید باعث سلب مسئولیت شهرداری از منع به كارگیری كودكان شود.
پوشش۷۰۰هزار سالمند در بهزیستی/ساماندهی اطلاعات مراقبین سالمندان در سامانه بنیاد فرزانگان
رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به تدوین نظام نامه ساماندهی اطلاعات مراقبین سالمندان، اظهار داشت: سامانه بنیاد فرزانگان به سالمندان كمك می نماید تا به فراخور نیازشان از مراقبان آموزش دیده در حیطه های مختلف و رشته های تخصصی استفاده نماید.
۲۰ هزار "اُستاد كار" كم داریم/ رایزنی برای استادكار شدن هنرستانی ها
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رایزنی و كوشش برای قرار گرفتن نام دانشگاه فنی و حرفه ای در كنار دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی بعنوان متولی تامین نیروی هنرستان ها اظهار داشت: در آزمون استخدامی اخیر، ۳۰۰۰ نیرو بعد از دوره یكساله در هنرستان ها جذب می شوند.
سردرگمی برای حل ورشكستگی آب
مروری بر وضعیت برداشت آب های زیرزمینی، مصرف ۱۱۰ درصدی آب های تجدیدپذیر، كم بارشی ۱۱ ساله، گسترش خشكسالی در ۹۷ درصد مساحت ایران، خشكی تالاب ها و دریاچه ها، بحران كمبود آب شرب در تعدادی از شهرهای كشور نمایانگر وضعیت بحرانی آب كشور است.
پیش بینی بارندگی برای سواحل خزر/ تداوم خیزش گرد و خاك در خوزستان و زابل
مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش باران و كاهش دما در سواحل دریای خزر اطلاع داد و اظهار داشت: خیزش گرد و خاك در استان خوزستان و منطقه زابل همچنان تداوم دارد.
"پارامیس" اخطار یا حادثه ای كه به خیر گذشت؟
برج مسكونی پارامیس در منطقه ۲۲ تهران، منطقه ای كه حالا كم كم تبدیل به نمادی از بلندمرتبه سازی در تهران می شود، دچار حریق شد؛ حریقی كه برای اطفای آن و نجات محبوس شدگان در برج، از نیروهای چند ایستگاه آتش نشانی و حتی نیروهای هلال احمر برای پشتیبانی عملیات نجات استفاده شد. حتی بلندترین نردبان موجود آتش نشانی هم در این عملیات مورد استفاده قرار گرفت. حادثه ای كه در انتها آن بر مبنای آمار اورژانس ۷۸ نفر مصدوم شدند. بیشتر این افراد در محل درمان شدند و حادثه به خیر گذشت با این وجود نمی توان اطمینان داد كه چنین حادثه ای آن هم در شهری كه روز به روز به قد ساختمان هایش اضافه می شود، رخ ندهد.
آمادگی ۱۵ درصدی تهران در برابر زلزله شدید
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور اعلام نمود كه میانگین آمادگی دستگاه های مختلف تهران در برابر زلزله شدید در این شهر حدود ۱۵ درصد است.
هیچ سوله مدیریت بحرانی در اختیار صدا و سیما نیست
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام نمود كه هیچ سوله و پایگاه مدیریت بحرانی در اختیار صدا وسیما و نهادهای دیگر به جز سازمان ورزش شهرداری تهران نیست.
به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی ایسنا هم تا لحظه مخابره این گزارش به شرح زیر است:
تهیه لیست ۹۱ نفره از بازنشستگان شهرداری تهران/ خداحافظی ۴۴ نفر از مدیران
شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان
تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از احتكار دارو/ فراخوان خروج ۲۲۰ قلم دارو از انحصار واردات
سردرگمی برای حل ورشكستگی آب
آمادگی ۱۵ درصدی تهران در برابر زلزله شدید1397/05/15
14:39:32
5.0 / 5
4727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت