مدیركل فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو خبرداد

رشد ۳۰ درصدی صادرات داروهای طبیعی و مكمل ها

رشد ۳۰ درصدی صادرات داروهای طبیعی و مكمل ها

خود درمانی: مدیركل اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو با تاكید بر اینكه هم اكنون شركت های داخلی مختلفی در حال صادرات هستند، اظهاركرد: در زمینه صادرات داروهای طبیعی و مكمل ها رشد ۳۰ درصدی داشتیم و خیلی از فرآورده های دیگر هم آماده صادرات هستند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا مهناز خانوی امروز در كنفرانس علمی یك روزه فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل كه با هدف بررسی فرصت ها و تهدیدها در دهكده ساحلی انزلی برگزار شد، اظهار نمود: در ارتباط با فرآورده های طبیعی تكلیف روشن است و نیاز كشور در این زمینه كاملا در داخل تولید و تامین می گردد.

وی با اشاره به اینكه فرآورده های تولید داخل نسبت به نمونه های خارجی پاسخ بهتری داده است، تصریح كرد: در این زمینه با اعتماد به نفس بیشتر و توانمندی بالاترعمل می نماییم.

مدیركل اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو اضافه كرد: تشویق شركت های وارداتی به انتقال دانش فنی نكته ای حائز اهمیتی است كه از ابتدای سال به صورت جدی در دستور كار سازمان غذا و دارو قرار گرفته و به شركت ها ابلاغ گردیده است و سقف وارداتی این شركت ها به مدت مشخصی در این راستا افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینكه بیش از ۲۰ درصد وارد كننده ها بعد از ابلاغ این مورد در این راستا گام برداشته اند، خاطرنشان كرد: خیلی از شركت ها هم به دلیل مشكلات عدیده در واردات تلاش می كنند كه تولیدات تحت لیسانس را آغاز كنند و این عامل سبب گشته است در سطح بین المللی تولیدكنندگان ما وجهه بسیار خوبی پیدا كنند.

وی افزود: ارتباط نزدیكی با انجمن های تولید كننده و وارد كننده داریم و با این تفاسیر آمار تولید و واردات در آینده نزدیك تقویت و نسبت به قیمت گذاری ها نظارت بیشتری خواهد شد.

مدیركل اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو تصریح كرد: سامانه حامی یكی از موفقیت های كسب شده در سطح عرضه است كه هم اكنون ارتقاء پیدا كرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: آموزش به عطاری های دارای مجوز در بحث مكمل ها می تواند بسیار موثر باشد.

خانوی اضافه كرد: شورایی جهت تدوین فهرست این فرآورده ها تشكیل شده است و بعد از جمع بندی فهرست رسمی داروها اعلام می گردد.

وی با اشاره به اینكه ۲۱۱ شركت تولیدكننده فرآورده طبیعی و ۱۲۰ شركت تولید كننده داروی سنتی در كشور فعالیت دارند، خاطرنشان كرد: حاصل فعالیت این شركت ها ۲۴۰۰ فرآورده طبیعی، ۱۰۳۰ فرآورده سنتی، ۲۰۰۰ فرآورده مكمل و ۳۶۰۰ فرآورده وارداتی است اما همه این ها در سطح عرضه نیستند و تعدادی كه در سطح عرضه وجود دارد خیلی كمتر است.

مدیركل فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو در انتها تصریح كرد: هدف اصلی ما تولید و عرضه داروهای سنتی است.1397/05/05
13:55:08
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت