رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال مطرح كرد؛

انجام سالانه ۱۵هزار عمل چشم در كلینیك هلال، شایع ترین جراحی ها

انجام سالانه ۱۵هزار عمل چشم در كلینیك هلال، شایع ترین جراحی ها

خود درمانی: رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، از انجام سالانه هزاران عمل چشم با بهترین كیفیت و پیشرفته ترین تجهیزات در كلینیك چشم پزشكی این مجتمع اطلاع داد.دكتر سید محمد اكرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح خدمات كلینیك چشم پزشكی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران پرداخت و اظهار داشت: كلینیك چشم پزشكی مركز درمانی هلال ایران یكی از بهترین مراكز چشم پزشكی كشور به حساب می آید. این خوشنامی با عنایت به همكاری نزدیك این كلینیك با بخش توریسم درمانی پا را از مرزهای كشور بیرون گذاشته و آوازه آن در كشورهای منطقه هم پیچیده است.
وی اضافه كرد: آمار جراحی های بی نقص انجام شده در این مركز نشان دهنده ظرفیت و كیفیت بی نظیر كلینیك چشم پزشكی هلال ایران است.
اكرمی ادامه داد: این كلینیك جزو بخش های قدیمی مجتمع هلال ایران است و نزدیك به دو دهه از تاسیس آن می گذرد، سال ۷۸ تاسیس كلینیك چشم پزشكی با سه اتاق عمل، سه درمانگاه و بخش اپتومتری در این مجتمع استارت خورد و از همان ابتدا اساتید بزرگی اینجا حضور فعال داشته اند. این كلینیك جزو نخستین كلینیك ها در حوزه چشم پزشكی بوده كه خارج از سیستم دولتی كار كرده است و خدمات درمانی آن به صورت خودگردان و خصوصی عرضه می گردد. از لحاظ كیفیت كار و تجهیزات اتاق عمل و سطح كیفی خدمات كلینیك ها، در سطح مراكز خصوصی پیشتاز بوده ایم، وضعیت كیفی كار اینجا همواره طوری بوده كه سال به سال تعداد مراجعین و بیماران ما بیشتر شده است.
انجام سالانه ۱۵ هزار جراحی چشم
وی اضافه كرد: اتاق های عمل ما از سه به پنج اتاق عمل رسیده و دو اتاق عمل سرپایی هم اضافه شده است. تعداد درمانگاه ها در ابتدا سه درمانگاه بوده و هم اكنون ما ۱۰ درمانگاه چشم پزشكی داریم كه به صورت تخصصی و فوق تخصصی به بیماران خدمات عرضه می دهند. سالانه چیزی حدود ۱۲۰ هزار نفر و ماهانه ۸ تا ۱۲ هزار بیمار به این كلینیك رجوع می كنند و پذیرش می شوند كه شان دهنده حجم سنگین فعالیت ها و در عین حال قابلیت های بالای این كلینیك است.
اكرمی اظهار داشت: سالانه حدود ۹ هزار عمل حراجی بزرگ و ۶ هزار عمل جراحی كوچك و سرپایی در این كلینیك انجام می گیرد، بطوریكه تمامی عمل های جراحی حوزه چشم پزشكی به صورت تخصصی و فوق تخصصی در این مركز انجام می گردد كه از آن جمله می توان به ویتركتومی عمیق، گلوكوم، پیوند قرنیه، جراحی پلاستیك پلك، انحرافات چشمی اشاره نمود. تمامی عمل های جراحی توسط چشم پزشكان مجرب و متخصص ما كه همه صاحب تجربیات عالی و دارای شناسنامه كاری درخشان هستند انجام می گردد.
تجهیزات مدرن چشم پزشكی
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، به تجهیزات این كلینیك اشاره نمود و اضافه كرد: به لحاظ تجهیزات در سطح بسیار خوبی هستیم. در اتاق های عمل دو دستگاه ویتركتومی و پنج دستگاه فیكو برای جراحی در اختیار داریم. دستگاه ها بهترین تجهیزاتی است كه در آمریكا و اروپا بعنوان تجهیزات روز دنیا استفاده می گردد. تجهیزات constellation كه ما در اختیار داریم جزو پیشرفته ترین دستگاه های ویتركتومی است و غیر از اینجا دو مركز دیگر در تهران دارای این دستگاه ها هستند. یك دستگاه PDT هم در اختیار داریم كه نخستین دستگاهی بود كه در ایران در سال ۸۰ افتتاح شد و این دستگاه برای درمان موارد خاصی از خونریزی های ته چشم است كه خوشبختانه ما آن را هم در اختیار داریم در واقع تعداد دستگاه های مدرن چشم پزشكی در ایران و حتی تهران خیلی محدود است و ما جزو نخستین مراكزی بودیم كه این دستگاه ها را به كار گرفتیم از نظر تجهیزات می گردد اظهار داشت كه وسایل و تجهیزاتی كه ما در اتاق عمل استفاده می نماییم جزو به روز ترین تجهیزات موجود در حوزه چشم پزشكی است.
پوشش بیمه ای خدمات
اكرمی به پوشش بیمه ای خدمات چشم پزشكی در این مجتمع اشاره نمود و اظهار داشت: مزیتی كه این مجموعه دارد این است كه با تمام بیمه های پایه و اغلب بیمه های تكمیلی قرارداد دارد و بیماران با كمترین هزینه اینجا عمل می شوند.
شایع ترین علل رجوع بیماران چشم
وی در ارتباط با شایع ترین علل مراجع بیماری های چشمی به این كلینیك، اظهارداشت: مهمترین بیماری چشمی كه بیشتر بیماران به خاطر آن به ما رجوع می كنند و مورد عمل جراحی قرار می گیرند «كاتاراكت» یا همان آب مروارید است. همینطور بیماری های شبكیه با شیوع زیاد دیده می گردد چون آمار دیابت در كشورمان رو به افزایش است و عوارض ناشی از دیابت كنترل نشده رو به روز بیشتر خودش را در مشكلات چشمی نشان داده است.
توریسم درمانی
اكرمی به مبحث توریسم درمانی اشاره نمود و اضافه كرد: تعامل خیلی خوبی با حوزه توریسم درمانی داریم. مجتمع هلال ایران علاوه بر مجموعه اتاق های عمل و درمانگاه ها یك هتل بیمارستان در كنار مجموعه دارد كه برای جذب بیماران حوزه توریسم درمانی مورد استفده قرار می گیرد. سالانه حدود هزار بیمار خارجی رجوع كننده داریم كه در حوزه چشم پزشكی و در سایر حوزه ها این بیماران مورد معالجه قرار می گیرند.
حضور ۷۰ چشم پزشك
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، ادامه داد: از نظر كیفیت كار، ما جزو بهترین ها در كشور هستیم. شاهد مثال هم این كه حدود یك دهه از طریق اندازی بخش لیزیك ما می گذرد و در این ۱۰ سال حتی یك مورد هم كراتیت عفونی یا عفونتی كه منجر به نابینایی بیمار شود نداشته ایم، در صورتی كه این اتفاقات در سایر بیمارستان ها یا كلینیك ها دیده شده و گزارش های آن به ما هم رسیده است. به لحاظ پرسنلی و كادر متخصص و تجهیزات هم در شرایط بسیار مطلوبی هستیم ما بیش از هفتاد چشم پزشك متخصص و فوق تخصص در این مجموعه داریم كه از این نظر هم كمتر كلینیكی در تهران داریم كه این تعداد چشم پزشك متخصص داشته باشند.

1396/12/22
16:36:43
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت