كدام نوع امگا ۳ برای پیشگیری از سرطان بهتر است؟

كدام نوع امگا ۳ برای پیشگیری از سرطان بهتر است؟

خود درمانی: مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ در پیشگیری از سرطان پستان موثر است اما متخصصان معتقدند نوع خاصی از این اسیدهای چرب تاثیرگذاری بیشتری دارد.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، نتایج مطالعات از آن حكایت می كند كه مصرف فزاینده اسیدهای چرب امگا ۳ در پیشگیری از سرطان پستان موثر است هر چند نتایج یك تحقیق نشان داده است انواع خاصی از امگا ۳ می توانند نسبت به بقیه در این خصوص موثرتر باشند.

متخصصان كانادایی در آزماشات جدید دریافتند اسیدهای چرب امگا ۳ تهیه شده از روغن ماهی برای پیشگیری از بروز سرطان پستان نسبت به منابع گیاهی حدود هشت برابر مفیدتر هستند.

یكی از تهاجمی ترین انواع سرطان های پستان، نوع HER2 مثبت است كه تومورهای سرطان حاوی سطح بالایی از پروتئین HER2 هستند و باعث رشد سلول های سرطانی پستان می شوند. حدود ۲۵ درصد سرطان های پستان از نوع HER2 مثبت است.

پزشكان كانادایی اظهار داشتند: دو نوع اسیدهای چرب امگا ۳ در روغن ماهی موسوم به EPA و DHA وجود دارد و سومین نوع آن گیاهی است. در این بررسی تاثیر این سه نوع اسید چرب امگا ۳ در رشد تومور سرطان در موش ها مورد مقایسه قرار گرفت.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، محققان كانادایی با اشاره به اینكه سه نوع اسید چرب امگا ۳ در پیشگیری از سرطان پستان مفید هستند، اظهار داشتند: موش هایی كه در معرض اسیدهای چرب امگا ۳ EPA و DHA قرار داشتند كاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی در بزرگی تومورها و كاهش ۳۰ درصدی در تعداد تومورها تجربه كرده اند در حالیكه نوع گیاهی این اسید چرب به همین اندازه روی تومورها اثرگذار نبوده است.
1396/11/10
16:41:17
5.0 / 5
5478
تگهای خبر: سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت