بالگرد هنگام لندینگ سقوط كرده است؛

جزئیات حادثه بالگرد اورژانس از زبان میعادفر

جزئیات حادثه بالگرد اورژانس از زبان میعادفر

به گزارش خود درمانی، رئیس سازمان اورژانس جزئیات حادثه برای بالگرد امدادی اورژانس را شرح داد و اظهار داشت که همه سرنشینان سالم هستند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، جعفر میعادفر ظهر دوشنبه در گفت و گو با رسانه ها گفت: حوالی ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه تماسی با اورژانس یاسوج گرفته می شود که یک بچه ۱۲ ساله گرفتار مشکل «دیستروفی تنفسی» شده و نیاز به کمک دارد و با عنایت به این که مسیر صعب العبور بوده و نزدیک ترین پایگاه از نظر زمانی دو ساعت و نیم فاصله داشته مبادرت به اعزام بالگرد می شود.
وی افزود: وقتی بالگرد به محل می رسد موقع نشستن گرفتار نقص فنی می شود که باید علت را بررسی نماییم.
میعادفر با اعلان اینکه خوشبختانه سرنشینان بالگرد همه سالم هستند، تصریح کرد: تکنسین ما اقدامات درمانی را برای کودک ۱۲ ساله انجام داده است و از دو مسیر آمبولانس زمینی فرستادیم که بیمار به مرکز درمانی منتقل شود.
رئیس سازمان اورژانس با اعلان اینکه ما در هر استان حدودا یک بالگرد داریم، اضافه کرد: از شیراز کمک خواستیم که به خاطر گرما و دمای هوا بالگرد نمی تواند اعزام شود.
میعادفر کمبود بالگرد، نوع بالگردهای جدید مخصوص به فوریت های پزشکی و وضعیت اعتبارات اورژانس هوایی را از مشکلات این حوزه برشمرد.
وی تصریح کرد: حدودا در شعاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری پایگاه داریم؛ اما باتوجه به گرمای شدید و این که برخی بالگردها را از سایر سازمان ها استفاده می نماییم و بالگردهایی نیستند که در همه دماها و شرایط پرواز کنند مجبوریم قسمتی از کار را بوسیله زمینی پوشش دهیم.
رئیس سازمان اورژانس تصریح کرد: بالگرد امدادی اورژانس در جریان اتفاق امروز لطمه جدی دیده است و قابل پرواز نیست و مسئولان فنی باید بررسی نمایند که علت حادثه چه بوده است.
وی با اعلان اینکه بالگرد هنگام لندینگ سقوط کرده است، اظهار داشت: اگر این اتفاق در ارتفاع بالا بود برای خلبان و سرنشینان حتما مشکل ایجاد می شد.
میعادفر عنوان کرد: داخل بالگرد دو نفر خلبان و کمک خلبان و یک نفر تکنسین فوریت های پزشکی یعنی در مجموع سه نفر حضور داشته اند.


منبع:

1402/05/01
10:18:28
5.0 / 5
324
تگهای خبر: امداد , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت