شكل گیری خوشه های كرونای انگلیسی در تهران

شكل گیری خوشه های كرونای انگلیسی در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تکیه بر ضرورت اجتناب از سفر در روزهای نوروز، اظهار داشت: حدودا در همه بخش های تهران بارقه های شکل گیری خوشه های ناشی از کرونای انگلیسی را می بینیم. بیشتر آنچه تابحال حاصل شده، تمرکز انتشاری واریانت جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و بخشی از مناطق شرقی تهران است.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی اظهار داشت: هم اکنون ۲۲۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های بیمارستانی اختصاص داده شده به کرونا در تهران بستری هستند که از این تعداد حدود ۷۸۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. همینطور تعداد بیماران جدید کرونای بستری شده در بخش های عادی و ویژه در ۲۴ ساعت اخیر در تهران بالغ بر ۳۸۰ بیمار است که از این تعداد ۱۲۲بیمار مستقیما در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر از شهروندان تهرانی بر اثر کرونا فوت کردند و تعداد بیماران بدحالی که روی دستگاه هستند، در مجموع بخش های مراقبت ویژه ما ۱۶۸ بیمار است و ۳۹ بیمار جدید هم در ۲۴ ساعت گذشته به علت بدحالی به اینتوبه نیاز پیدا کردند.

زالی درباه وضعیت کرونای انگلیسی در تهران، اظهار داشت: متاسفانه حدودا در همه بخش های تهران بارقه های شکل گیری خوشه های ناشی از کرونای انگلیسی را می بینیم. بیشتر آنچه تابحال حاصل شده، تمرکز انتشاری واریانت جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و بخشی از مناطق شرقی تهران است. در طول یک هفته گذشته بر مبنای مراجعینی که از بیمارستان ها استخراج کردیم و محل سکونت افرادی که مشخص شد به ویروس جهش یافته مبتلا هستند، تمرکز ویروس در مناطق مرکزی، جنوبی و بخشی از شرق شهر تهران بوده است.

وی تصریح کرد: مهم ترین مسئله اجتناب از سفر است. بخصوص اینکه هم اکنون در ۲۹ استان کشور شاهد ویروس جهش یافته هستیم و امکان دارد با یک اختلاط سویه های مختلف ویروس در اقصی نقاط کشور مواجه شویم. از آنجایی که اغلب مبداء سفری در نوروز از استان تهران به سمت سایر مناطق کشور است، به اقصی نقاط کشور رفته و در معرض مواجه با ویروس های جدید هستند و وقتی به تهران برگردند، کلکسیونی از سوش های متفاوت ویروس در تهران را خواهیم داشت و طبیعتا می توانیم هفته های سختی را در هفته سوم و چهارم فروردین ماه داشته باشیم.
1399/12/29
13:10:27
0.0 / 5
1250
تگهای خبر: بیمار , دستگاه , سفر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت