وزیر بهداشت و درمان:

روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تست كرونا در كشور انجام می شود

روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تست كرونا در كشور انجام می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بمنظور کنترل موج بعدی کرونا و برای بسط بیماریابی روزانه بیش از 100 هزار تست در کشور انجام می شود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، سعید نمکی ظهر جمعه بعد از دیدار با مراجع تقلید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید و علما نقش بسیار مهمی در هدایت مردم به سمت رعایت شیوه نامه های بهداشتی داشتند اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا کادر بهداشت و درمان بمنظور مدیریت کرونا بیشترین حمایت را از سمت رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید شد که وظیفه بود از این حمایت ها تقدیر کنم.
وی با اشاره به شناسایی ویروس کرونای انگلیسی بر استمرار رصد و پایش خانه به خانه اصرار کرد و اضافه کرد: بمنظور پایش دقیق روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تست انجام می شود در صورتیکه در گذشته در هرروز تنها ۱۲ هزار تست انجام می شد و بنا بر این بیماریابی بیشتر شده که امیدواریم با این میزان کنترل موج بعدی را خنثی نماییم.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شروع واکسیناسیون سالمندان اظهار داشت: بمنظور ایمن سازی گروه های لطمه پذیر کار واکسیناسیون با واکسن های وارداتی شروع شد اما با برنامه ریزی انجام شده در بهار آینده به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن تبدیل خواهیم شد.
وی اضافه کرد: امروز در بحث تولید داروها و تجهیزات مدیریت کرونا از مرز خودکفایی گذشته ایم و در حال آماده شدن برای صادرات هستیم.
نمکی با ابزار نگرانی از احتمال شیوع ویروس کرونا جهش یافته در آینده اظهار داشت: امیدواریم با همان روش های قبلی که توانستیم کرونا را کنترل نماییم با همکاری مردم و مسئولان شرایط پیش رو را نیز با موفقیت مدیریت نماییم.

1399/12/09
22:59:42
0.0 / 5
1143
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت