در پیست دیزین چه می گذرد؟

در پیست دیزین چه می گذرد؟

خود درمانی: سایه شوم کرونا و گرانی در پیست اسکی دیزین سیلی سردی به صورت اسکی بازها می زند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، پیست اسکی دیزین همزمان با پیست توچال و دربندسر از دی ماه ۹۹ باز شده است. دیزین بزرگ ترین پیست اسکی و یکی از جاذبه های مهم گردشگری ایران است که در فاصله یک ساعتی تهران قرار دارد. دسترسی ساده آن از راه جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال سبب شده پیست دیزین این روزها، حتی وسط هفته هم شلوغ باشد.
بعضی از مربیان و اسکی بازها که در ایام گذشته به پیست دیزین رفته اند، شاهد ازدحام جمعیت بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در صف های طولانی بالابرها و رستوران ها بوده اند. ایرج، یکی از مربیان اسکی به ایسنا می گوید: به نظر می آید نظارت و کنترلی برای رعایت شیوه نامه های کرونا وجود ندارد. کابین های کوچک که گنجایش چهار نفر را دارند گاهی با ظرفیت کامل بالا می روند. انگار که بهداشتی در کار نیست.
او ادامه می دهد: پیست های اسکی همچون مناطقی هستند که ویروس به سادگی در آن جا شایع می شود. اسکی بازها در بیشتر مواقع از دستکش خود برای پاک کردن صورت و بینی استفاده می کنند؛ با همان در تماس با دستگیره تله کابین و تله سی یژ هستند و همان دستکش آلوده را روی میز رستوران می گذارند. اگر احیانا شخصی ناقل کرونا باشد به سادگی و به این شکل ویروس را به بسیاری دیگر انتقال می دهد. برای همین در اروپا حدودا تمام پیست های اسکی را تعطیل کرده اند.
ازدحام جمعیت در رستوران های پیست دیزین بدون رعایت پروتکل ها


منبع:

1399/11/18
10:30:49
0.0 / 5
1580
تگهای خبر: بهداشت , كنترل , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت