جدید ترین آمار همه گیری كووید ۱۹ در جهان

جدید ترین آمار همه گیری كووید ۱۹ در جهان

به گزارش خود درمانی آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۰۳ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۸۱۰ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۵۵ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۷۵ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۶۵۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۶.۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۴۵۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۰.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۲ میلیون نفر فراتر رفته است.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس هم از ۱۰۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۸۸ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۷۶ هزار، روسیه بیشتر از ۷۳ هزار و اسپانیا هم بیشتر از ۵۹ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، آلمان و ایران با بیشتر از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۵۴ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۴۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۴۴ هزار و پرو با بیشتر از ۴۱ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۶ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۳۷۵ مبتلا، ۴۵۴ هزار و ۲۱۳ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۰۶ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۵۲۲ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۱۶ مبتلا، ۲۲۵ هزار و ۱۴۳ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۷ مبتلا، ۷۳ هزار و ۶۱۹ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۸۳۵ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۵۶۴ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۲۰۱ هزار و ۴۶۱ مبتلا، ۷۶ هزار و ۵۱۲ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۸۵۲ هزار و ۷۲۹ مبتلا، ۵۹ هزار و ۸۱ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۶۰ هزار و ۹۵۷ مبتلا، ۸۸ هزار و ۸۴۵ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۵۸ هزار و ۱۸۲ مبتلا، ۲۶ هزار و ۱۱۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۳۲ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۵۸ هزار و ۳۹۶ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۹ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو و اندونزی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/11/14
12:04:27
0.0 / 5
1132
تگهای خبر: امداد , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت