با حضور دكتر زالی؛

كتاب تحلیلی بر بحران كووید ۱۹ در ایران و جهان رونمایی گردید

كتاب تحلیلی بر بحران كووید ۱۹ در ایران و جهان رونمایی گردید

با حضور فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از کتاب ˮ تحلیلی بر بحران کووید 19 در ایران و جهانˮ رونمایی گردید.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در این مراسم با اشاره به منحصر به فرد بودن خاصیت های کتاب "تحلیلی بر بحران کووید ۱۹ در ایران و جهان"، متذکر شد: در نگارش این کتاب بیش از 100 استاد و متخصص مشارکت داشته اند.
وی نگارش این کتاب را حاصل کارهای اتاق فکر ستاد مقابله با کرونای استان تهران عنوان نمود و با اشاره به شکل گیری اتاق فکر ستاد مقابله با کرونای استان تهران از اولین روزهای بحران کرونا، خیلی از تصمیمات اجرائی ستاد را منتج از اندیشه ورزی ها و تحلیل های این اتاق فکر دانست.
زالی اشاره کرد: این اتاق فکر تجلی تجمیع و همگرایی سترگی از اندیشه ورزان با نگاه بحران محور است که به شکلی طراحی و بازمهندسی شده که نتایج حاصل از کارهای آن به واحد اجرائی متصل می شود.
وی درباره بخش های مختلف این کتاب توضیح داد: قسمتی از این کتاب مربوط به مطالعات تطبیقی درباره کشورهایی است که در کنترل کرونا موفق عمل کرده اند. همین طور استفاده از تکنولوژی های جدید و فناوریهای جدید و چالش ها و تغییرات شگرف در حوزه آموزش خصوصاً آموزش پزشکی، از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، "کرونا از پنجره نگاه مردم" را از دیگر فصول این کتاب عنوان نمود و اظهار داشت: برای نگارش این مبحث از نتایج پنج دوره نظرسنجی از شهروندان تهرانی بهره گرفته شده است.
زالی با تاکید بر اینکه نگارش این کتاب به شکلی است که برای عموم مردم قابلیت استفاده دارد، اظهار داشت: در عین حال به همه مسئولان، متخصصان، پژوهشگران و دانشگاهیان سفارش می کنم این کتاب را مورد مطالعه قرار دهند.
وی همین طور از انجام اقدامات اولیه برای ترجمه و بین المللی سازی این کتاب آگاهی داد و استفاده از محتوای این کتاب را برای خیلی از کشورها راهگشا و اثرگذار توصیف کرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از بیش از صد متخصصی که برای نگارش این کتاب تلاش نموده اند، خصوصاً دکتر حسین قناعتی، رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان و دکتر علی ماهر قدردانی کرد.
در بخش دیگری از این مراسم، دکتر علی ماهر از نگارندگان کتاب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار نمود: باتوجه به گستردگی کارهای ستاد و لزوم مستندسازی آنها، با همکاری واحدهای مختلف بهداشتی و درمانی و همین طور روابط عمومی دانشگاه ابعاد گوناگون این کتاب نگاشته شد.
وی با اعلان اینکه بیش از ۱۰۰ دانشمند و متخصص در زمینه های گوناگون اپیدمیولوژی، اقتصاد، مدیریت، حقوق و... در نگارش این کتاب همکاری کرده اند، اظهار داشت: در این کتاب به جنبه های فرابخشی کارهای ستاد کرونای تهران نیز توجه شده و امیدواریم که این کتاب برای پژوهشگران در راه مبارزه با کرونا راهگشا باشد.
همچنین دکتر حسین قناعتی رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان تهران، محتوای این کتاب را برای تصمیم گیری مسئولان و آگاهی مردم بسیار مفید و موثر خواند و اظهار داشت: محتوای این کتاب تنها مسائل بهداشتی نیست، بلکه به جنبه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی ناشی از کرونا نیز توجه شده است.
وی با اشاره به آثار عمیق کرونا در ابعاد زندگی اجتماعی بشر، تصریح کرد: خیلی از صاحب نظران معتقدند می توان زندگی بشر در جهان را به دو دوره قبل و پس از کرونا تقسیم کرد.
رییس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان تهران همین طور طرح محله محور شهید سلیمانی را حاصل بهره گیری از مبانی این کتاب عنوان نمود و اشاره کرد: ترجمه این کتاب می تواند امکان استفاده از تجربیات و مبانی مطرح شده در آنرا برای سایر کشورها نیز فراهم آورد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کتاب " تحلیلی بر بحران کووید ۱۹ در ایران و جهان به کوشش بیش از یک صد تن از استادان، متخصصان و پزشکان دانشگاه های کشور و زیر نظر دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، دکتر حسین قناعتی رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی بحران کرونای استان تهران و دکتر علی ماهر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نگاشته شده است.1399/10/10
00:57:46
0.0 / 5
688
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت