سازمان غذا و دارو آمریكا تایید كرد؛

معرفی بهترین دارو برای درمان سرطان كلوركتال

معرفی بهترین دارو برای درمان سرطان كلوركتال

خود درمانی: داروی pembrolizumab بعنوان داروی اصلی درمان سرطان کلورکتال (راست روده) پس از نتایج مثبت آزمایش بالینی فاز3 از طرف سازمان غذا و دارو آمریکا تایید شد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، سابق بر این در افرادی که اخیرا سرطان پیشرفته کلورکتال شأن تشخیص داده شده بود داروی pembrolizumab پس از انجام شیمی درمانی تجویز می شد.
اما اخیراً سازمان غذا و دارو آمریکا تایید کرده است که داروی pembrolizumab می تواند بعنوان داروی اصلی برای درمان سرطان کلورکتال متاستازشده تجویز شود.
دکتر لوئیز دیاز، سرپرست تیم تحقیق از بخش آنکولوژی مرکز سرطان اسلوآن آمریکا، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم در مقایسه با درمان قدیمی، داروی pembrolizumab می تواند با وجود عوارض جانبی کمتر، انتخاب اول برای درمان بیماران مبتلا به سرطان کلورکتال باشد.»
آزمایش بالینی شامل ۳۰۷ بیمار مبتلا به سرطان کلورکتال در ۲۳ کشور بود که تحت درمان با pembrolizumab یا شیمی درمانی استاندارد بودند.
داروی pembrolizumab پروتئینی موسوم به PD-۱ را هدف قرار داده و آنرا متوقف می کند که در نهایت می تواند از حذف سلول های ایمنی موسوم به سلول های T به شکل موثری پیشگیری نماید.
این مطالعه نشان داد بیماران مبتلا به سرطان کلورکتال پیشرفته که تحت درمان با pembrolizumab بودند، به طورمیانگین ۱۶.۵ ماه سرطان شان گسترش نیافت. درحالیکه در افرادی که تحت درمان با شیمی درمانی استاندارد بودند سرطان پس از مدت میانگین ۸.۲ ماه پیشرفت کرد.
همچنین مشخص شد عوارض جانبی شیمی درمانی در مقایسه با افراد دریافت کننده داروی pembrolizumab بمراتب بیشتر و شدیدتر بود.
براساس این یافته ها، تیم تحقیق به این نتیجه رسید که داروی pembrolizumab به شکل قابل توجهی طول عمر بیماران مبتلا به سرطان کلورکتال را بیشتر می کند.


منبع:

1399/10/09
12:52:58
0.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت