یافته پژوهشی محققان بلژیكی؛

واكسن جدید تب زرد در مقابله با كووید ۱۹ موثر است

واكسن جدید تب زرد در مقابله با كووید ۱۹ موثر است

به گزارش خود درمانی واکسن تب زرد تغییریافته ژنتیکی در حیوانات بسیار موثر بوده است. اگر این واکسن، آزمایشات بالینی را پشت سر بگذارد، برای مقابله با کروناویروس هم مفید خواهد بود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، این تحقیق نشان داده است که واکسن تازه ساخته شده نه تنها در مقابل کووید ۱۹، بلکه در مقابل تب زرد هم نقش حفاظتی دارد.
علاوه بر این، به نظر می آید که بعد از یک مرتبه تزریق واکسن، ایمنی لازم ایجاد می شود، در صورتی که واکسن های کروناویروس تولیدی توسط شرکتهای Pfizer و BioNTech، باید به مقدار دو دوز و در فاصله دو ماه تزریق شوند.
دکتر «ژوهان نیتس»، یکی از ویروس شناس های عضو این تیم تحقیق در مؤسسه رگا بلژیک، در اینباره می گوید: «ما معتقدیم این واکسن ایمنی بلندمدت تری را در مقابله با کووید ۱۹ بوجود می آورد.»
نتایج این مطالعه نشان داده که یک واحد تزریق این واکسن در موش ها، ایمنی خوبی را در مقابل کروناویروس بوجود آورده است.
واکسن استاندارد تب زرد، معروف به YF۱۷D، ۸۰ سال است که استفاده می شود و سابقه ایمنی خوبی دارد. این واکسن حاوی ویروس زنده و ضعیف شده تب زرد است.
برای ایجاد واکسن کرونا، ویروس شناسان توالی ژنتیکی کروناویروس را به ویروس تب زرد وارد کردند. برای آزمایش این واکسن، محققان یک دوز آنرا به همسترهای مبتلا به کووید ۱۹ تزریق کردند.
بعد از گذشت ۳ هفته از واکسیناسیون، تمامی حیوانات مورد آزمایش قرار گرفتند. هیچ یک از همسترهای واکسینه شده هیچ علامتی از عفونت ریه نداشتند، در صورتی که همسترهایی که واکسن غیرفعال دریافت کرده بودند، علایم واضحی از بیماری ریه را نشان دادند.
یکی دیگر از مزایای مهم واکسن تازه ساخته شده این است که می توان آنرا در دمای ۲-۸ درجه سانتیگراد نگهداری کرد. درحالیکه واکسن های Pfizer و BioNTech باید در دمای ۷۰- درجه سانتیگراد نگهداری شود.

1399/09/22
12:22:40
5.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت