فوق تخصص بیماری های ریه:

زندگی با كرونا را باور نماییم

زندگی با كرونا را باور نماییم

خود درمانی: فوق تخصص بیماریهای ریوی، معتقد می باشد باید گاهی مواقع چهره خشن بیماری را به مردم نشان بدهیم تا باور كنند چقدر خطرناكست.بهنام پیرحیاتی، در گفتگو با خبرنگار مهر، بر اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک برای کنترل بیماری کرونا در کشور اصرار کرد و اظهار داشت: من ماسک می زنم تا از شما مراقبت کنم و شما ماسک می زنید تا از من محافظت کنید.
وی با عنوان این مطلب که کادر درمانی در این ماه ها خسته و فرسوده شده اند، اضافه کرد: آنچه مسلم است، اینکه کرونا فعلاً هست و باید برنامه زندگی خودمان را برمبنای حضور این ویروس بنا نماییم و پیش ببریم.
پیرحیاتی با عنوان این مطلب که چهره خشن کرونا ویروس در آی سی یو دیده می شود، اظهار داشت: بیماران بستری در بخش های عادی هیچ گاه متوجه سختی بیماری نمی شوند. اما، کسانی که در بخش های آی سی یو بستری می شوند و زیر دستگاه می روند، چهره خشن بیماری را می بینند.
وی با اشاره به فصل شیوع آنفلوانزا و همزمانی آن با پاندمی کرونا، اضافه کرد: اگر نخواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم، دشواری های آنفلوانزا را با کرونا خواهیم داشت و در این صورت، وضع بدتر خواهد شد.
پیرحیاتی با اشاره به افرادی که سلامت آنها در صورت ابتلاء به کرونا بیشتر از دیگران تهدید می شود، اظهار داشت: افرادی که ایمنی بدن آنها به هر علت از بین رفته مثل بیمارانی که شیمی درمانی می کنند و در فاز حاد بیماری قرار دارند. بیماران پیوند عضو، بیمارانی که کورتون استفاده می نمایند و به خصوص نوع کورتون آنها موجب شود دیابت بگیرند، افراد دیابتی، افراد چاق و کسانی که گرفتار نارسایی کلیوی هستند، بیشتر در معرض تهدیدات کرونا قرار دارند.


منبع:

1399/08/21
14:05:35
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت