معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت:

دانش آموزان ناقلین خوبی برای كرونا هستند

دانش آموزان ناقلین خوبی برای كرونا هستند

مازندران معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با اعلان اینكه دانش آموزان ناقلین خوبی برای كرونا هستند، اظهار داشت: 158 شهر كشور در شرایط قرمز كرونا قرار دارند.سیما سادات لاری در حاشیه سفر به مازندران در تعدادی از خبرنگاران با تقدیر از آنها که دوشادوش کادر درمان فعالیت می نمایند، اظهار نمود: کم و کاستی هایی در حوزه سلامت بوده که اصحاب رسانه با اخبار مطلوب خود کمک کار ما بودند.

وی با اشاره به تجمع صورت گرفته برخی کارکنان کادر سلامتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، اشاره کرد: تجمع تنها مربوط به بابل و دلیل آن کاهش درآمدهای اختصاصی در بیمارستان ها بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت همین طور اشاره کرد: هزینه های بیماران کرونایی بسیار سرسام آور بوده وامکانات و تجهیزات حفاظتی ازجمله اسکن و دستگاه اکسیژن ساز بار مالی بالایی به بیمارستان ها تحمیل کرده است.

وی اشاره کرد: تمهیداتی اندیشیده شده تا اضافه کار کادر درمان از کارانه جدا شود و سازمان برنامه و بودجه کمک کرده تا ۲ هزار میلیارد تومان به دانشگاه ها برای کارانه همکاران دانشگاه علوم پزشکی پرداخت و تسویه تا اختتام اسفند ۹۸ صورت گیرد.

لاری با اشاره به اقداماتی که برای واکسن کرونا صورت گرفته است، اضافه کرد: ایران در جمع ۱۸۰ کشور عضو طرح "کواکس" قرار گرفته برای اینکه بهترین راه دستیابی عادلانه در واکسن سرمایه گذاری در مشارکت خرید آن است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت یا بیان اینکه برای تهیه واکسن ۱۵ درصد پیش پرداخت گرفته می شود، اظهار داشت: اگر شرکت ها نتوانند به تعهد خود عمل کنند، هزینه عودت می شود.

وی اضافه کرد: کواکس بهترین مکان برای سرمایه گذاری تولید واکسن بوده و ما دنبال کارآزمایی بالینی واکسن نیستیم بلکه به دنبال خرید دانش تولید واکسن هستیم؛اگر واکسنی تولید شود شامل گروه های اسیب پذیر می شود.

لاری با اعلان اینکه ۱۵۸ شهر کشور حالا در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا است، اشاره کرد: مازندران پیک کرونا را طی کرده و شرایط آن پایدارتر است.

وی با اشاره به اینکه بطور میانگین ۱۰ درصد بستری های کرونایی فوتی است، اظهار داشت: این میزان در مازندران ۸ درصد بوده که ۲ درصد پایین تر از میانگین کشوری است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه پیگیر تعطیلی تهران هستیم تا مصوبه دورکاری صورت گیرد، اضافه کرد: حضور دانش آموزان در مدارس جدی نبوده و زیر ۱۵ درصد است و الزامی به حضور دانش آموزان در مدارس را نداریم.

لاری با اعلان اینکه بیماری کووید۱۹ همه را درگیر می کند، اظهار داشت: ۵۰ درصد افراد بستری شده دارای بیماری زمینه ای بودند و ۷۰ درصد فوتی های کرونا بالای ۶۰ سال هستند.

وی اشاره کرد: در حوزه کودکان نیم درصد فوتی های ۶ تا ۱۸ سال بودند و فوتی در دانش آموزان به ندرت اتفاق افتاده اما آنچه که مهمست این بوده که دانش آموزان ناقلین خوبی هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه خط قرمز ما پروتکل است، اظهار نمود: امسال ۲و نیم میلیون واکسن انفولانزا پیش بینی شد اما ۱ونیم میلیون واکسن با اولیت خانم های باردار، بیماران صعب العلاج، بهزیستی، زندان ها و گروه های پر خطر توزیع می شود.

وی اضافه کرد: ارز ما به سبب تحریم ها برگشت خورد و در حال رایزنی هستیم تا با ارز دولتی ۴۲ هزار تومانی و ارز نیمایی واکسن وارد کنیم؛ ما ۱ونیم میلیون واکسن داریم که فعلا در دانشگاه ها توزیع کردیم و واکسن دیگری نیست که کلاه برداری شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در پاسخ به سوال ایسنا در تناقض آزمایش تست کرونا و اسکن ریه در تشخیص و تایید بیماری کرونا در بیمارستان ها اظهار نمود: تست کرونا مورد تایید و خطای آن خیلی کم بوده اما درگیری ریه ممکن شاید در بعضی رخ ندهد برای اینکه علائم کرونا متفاوت می باشد.
1399/07/10
13:17:28
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت