روماتیسم مفصلی خطر مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ را زیاد می كند

روماتیسم مفصلی خطر مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ را زیاد می كند

به گزارش خود درمانی پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند كه روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو را افزایش دهد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه منچستر، پژوهش جدیدی نشان داده است که روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو را تا ۲۳ درصد افزایش دهد و امکان دارد هر دو بیماری، به واکنش التهابی بدن بینجامند.
التهاب، یک عامل مهم در آغاز و گسترش دیابت است و روماتیسم مفصلی هم یک بیماری خودایمنی و التهابی به حساب می آید. نظر پژوهشگران این است که التهاب در رابطه با روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت را در آینده افزایش دهد.
این گروه پژوهشی به سرپرستی "زیژینگ تیان" (Zixing Tian) و دکتر "آدریان هیلد" (Adrian Heald)، پژوهشگران دانشگاه منچستر، به جست و جو در پایگاه داده های حوزه پزشکی پرداختند که تا ۱۰ مارس سالجاری گردآوری شده بودند. آنها در پژوهش خود، امکان مبتلا شدن به دیابت نوع دو را در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی و افراد دیگر مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگران جهت بررسی خطرات مربوط به این بیماری، به تجزیه و تحلیل آماری پرداختند. آنها در بررسی های خود دریافتند که روماتیسم مفصلی می تواند امکان مبتلا شدن به دیابت نوع دو را تا ۲۳ درصد افزایش دهد. به قول آنها، یافته های این پژوهش نشان می دهند که مسیرهای التهابی، در مبتلا شدن به دیابت نقش دارند.
پژوهشگران در مورد پروژه خود گفتند: ما در این پژوهش نشان دادیم که عوامل مبتلا شدن به دیابت در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی باید مورد بررسی و مدیریت بیشتری قرار بگیرند. عواملی که سطح التهاب را کم می کنند، می توانند نقش مهمی در جلوگیری از دیابت نوع دو داشته باشند.
منبع:

1399/06/31
13:17:00
5.0 / 5
1427
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت