نتایج یك مطالعه نشان می دهد؛

پروبیوتیك ها به كاهش علایم اگزما در كودكان كمك می كنند

پروبیوتیك ها به كاهش علایم اگزما در كودكان كمك می كنند

به گزارش خود درمانی تحقیقات نشان می دهد بكارگیری یك نوع باكتری خوب برای پوست می تواند به تسكین خارش و ناراحتی پوستی ناشی از اگزما در كودكان كمك نماید.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، اگزما یک بیماری پوستی التهابی است که باعث خارش، خشکی پوست و بثورات پوسته ای می شود. معمولاً از اوایل دوره کودکی شروع شده و معمولاً با آلرژی های نظیر زکام فصلی و آسم همراه می باشد.
درمان های گوناگونی برای اگزما وجود دارد ولی برخی در مورد کودکان قابل استفاده نیست.
دکتر «ایان میلز»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، در اینباره می گوید: «ما احتیاج به روش های درمانی ایمن تر و مؤثری برای بچه های کوچک داریم.»
برای این مطالعه، از پروبیوتیک موضعی ضد اگزما در ۲۰ کودک ۳ ساله استفاده شد. در طول ۴ ماه، میزان خارش در ۱۷ کودک تا بیشتر از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد.
همچنین در این کودکان استفاده از کورتیکواستروئیدهای موضعی، که درمان استاندارد برای اگزما است، کاهش پیدا کرد.
پروبیوتیک درمانی یک نوع محلول حاوی باکتری زنده Roseomonas mucosa است که بر روی پوست اسپری می شود. این میکروب ها به طورمعمول بر روی پوست وجود دارند و تحقیق اخیر نشان داده است که Roseomonas mucosa بدست آمده از پوست افراد سالم می تواند موش های آزمایشگاهی مبتلا به اگزما را درمان نماید.
به گفته میلز، «این باکتری می تواند به ترمیم پوست از لحاظ خشکی و خارش کمک نماید.»
این روش درمانی همینطور سبب کاهش باکتری هایstaph در پوست کودکان می شود و این میکروب ها می توانند علایم اگزما را تشدید نمایند.

1399/06/28
14:57:14
5.0 / 5
1476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت