معاون درمان وزارت بهداشت؛

پرچم قرمز بیمارستان با ورود مادر آبستن پرخطر باید بلند شود

پرچم قرمز بیمارستان با ورود مادر آبستن پرخطر باید بلند شود

معاون درمان وزارت بهداشت، بر مراقبت از سلامت مادران آبستن در هنگام ورود به بیمارستان ها تاكید نمود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، در نشست مشترک با روسا و معاونین دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی، با اشاره به جایگاه خوب کشور در کاهش مرگ مادران آبستن و نوزادان و افزایش نگران کننده آن از اواخر سال قبل و ابتدای سال جاری، اظهار داشت: خیلی از این مرگ ها با انجام مداخلات لازم قابل پیشگیری است و وقوع آن سبب تأسف و عذاب وجدان می شود.
وی، تقویت لیدرشیپ در بیمارستان ها را از مداخلات مؤثر در مرگ مادران دانست و اضافه کرد: هر بار که مادر آبستن پرخطری به بیمارستان رجوع می کند باید پرچم قرمز در بیمارستان بلند شود و سیستم مدیریت بیمارستان از ابتدا در جریان ورود این بیمار به بیمارستان قرار گیرد.
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر نحوه پذیرش مادران آبستن بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی، افزود: از هرگونه تجویز شتاب زده و از دست دادن زمان برای مادران آبستن باید پرهیز کرد و در زمان طلایی تصمیم قطعی را گرفت.
وی در کنار مراقبت از مادر باردار، توجه به سلامت نوزادان را ضروری دانست و اظهار داشت: باید در بخش های نوزادان از پزشکان و دستیاران سال های بالاتر استفاده نماییم.


منبع:

1399/06/03
13:27:03
5.0 / 5
1735
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت