معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

پیشبینی وضعیت وخیم كرونا طی ماه های آبان و آذر در كهگیلویه و بویراحمد

پیشبینی وضعیت وخیم كرونا طی ماه های آبان و آذر در كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خود درمانی كهگیلویه و بویراحمد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج اظهار داشت: پیشبینی می شود كه وضعیت كرونا در ماه های آبان و آذر كه آنفلوآنزا بیشتر است، در این استان وخیم تر شود.


«محمد مهدی بانشی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: پیشبینی می شود با عنایت به این که در فصل سرما بیماری های سرماخوردگی و شبه آنفلوآنزا افزایش می یابد، وضعیت کرونا در ماه های آبان و آذر وخیم تر شود.
وی اظهارکرد: تشخیص این دو بیماری با عنایت به شباهتی که به هم دارند، از همدیگر دشوار می باشد و مردم هم با عنایت به سرد شدن هوا بیشتر در فضاهای سر بسته قرار می گیرند که با این وضعیت انتقال بیماری بیشتر خواهد شد. البته کرونا تابحال بسیاری از پیشبینی ها همچون اینکه پیشبینی می شد که کرونا در فصل تابستان قطع شود اما محقق که نشد وضعیت بدتر هم شد، را برهم زده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: با اشاره به اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد عوامل گوناگونی وجود دارد که احساس خطر کرونا را بیشتر می کند، اضافه کرد: یکی از این عوامل عروسی های گوناگونی که طی دو هفته اخیر برگزار شدند که به نظر می رسد تا دو سه هفته آینده باید سیر افزایشی کرونا را در استان داشته باشیم ازاین رو لازم است که مراسم عروسی و عزا بیشتر کنترل شوند.
بانشی خاطرنشان کرد: درمان کرونا داروی خاصی ندارد اما داروهایی که برای این بیماران لازم است به اندازه کافی وجود دارد و تجهیزات برای پرسنل هم داریم.
وی افزود: در مجموع رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این استان نسبت به سایر استان ها بهتر است اما مشکل اصلی که الان در استان وجود دارد تاکسی های دورن شهری است که دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند و حدود ۶۰ درصد از مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند. مابقی اماکن و مراکز حدود ۸۰ درصد دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: تاکسی های درون شهری باید سه نفر مسافر سوار کنند اما متاسفانه چهار نفر و گاها پنج نفر سواری می کنند، از ماسک هم استفاده نمی کنند و در ارتباط با ضدعفونی مشکل دارند.
بانشی تصریح کرد: از مردم استان انتظار داریم که در تجمعات، مهمانی ها، عروسی ها و عزا و مجالس ترحیم حضور پیدا نکنند.
وی در پاسخ به این سؤال در خصوص اینکه در صورتیکه مردم استان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند چه اتفاقی می افتد، اظهارکرد: در هر مقطعی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند و تجمعی داشته باشند، دو هفته بعد اثرات آنرا در جامعه مشاهده خواهیم کرد و با یک پیک مواجه می شویم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ارتباط با وضعیت استفاده از ماسک در سطح استان اظهار داشت: ادارات و سازمان های استان بیشتر از ۹۰ درصد و در سطح جامعه حدود ۸۰ درصد از ماسک استفاده می نمایند درصورتی که ۲۰ درصد مابقی رعایت نکنند و به کرونا مبتلا شوند در توان مراکز بهداشتی و درمانی نیست که به آنها خدمات رسانی کنند.
بانشی اضافه کرد: هر چقدر ترس از کرونا کمتر شود رعایت پروتکل ها کمتر می شود و هرچه ترس از کرونا بیشتر شود رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیشتر خواهد شد. متاسفانه به علت اینکه فوت ناشی از کرونا در این استان نسبت به سایر نقاط کشور کمتر بوده ترس مردم کاهش یافته و مردم کمتر رعایت می کنند.
وی بیان نمود: از آغاز انتشار کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تابحال ۷۱ مورد فوت ناشی از این بیماری داشته ایم و بیشتر از ۴۰۰۰نفر هم در این استان به کرونا ویروس مبتلا شدند.
منبع:

1399/05/29
13:29:26
5.0 / 5
1732
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت